Всесвіт

NASA запропонувало спосіб зробити Венеру придатною для життя

Астрофізик NASA Алекс Хоу з Центру космічних польотів імені Годдарда висунув теорію про те, як зробити Венеру придатною для життя.

NASA

Пропозиція Хоу передбачає укладення всієї планети в гігантську оболонку, яка буде вловлювати токсичне середовище Венери знизу, і дозволить вченим створити придатну для дихання атмосферу зверху. Однак для цього буде потрібно близько 200 років.

Хоу пише, що гравітація Венери дуже схожа на нашу, а атмосфера досить щільна, щоб забезпечити надійний захист від сонячних променів. Крім цього, Венера знаходиться ближче, ніж Марс. Це робить планету привабливою для майбутньої колонізації.

У своїй роботу Хоу розглянув кілька можливостей по колонізації і тераформування Венери, незважаючи на її екстремальні умови, і запропонував спосіб зробити це шляхом створення штучної поверхні в набагато більш гостинних верхніх шарах атмосфери Венери, де температура і тиск схожі на земні.

Він зазначив, що така поверхня може бути побудована з місцевих матеріалів, які будуть парити над атмосферою, використовуючи газоподібний азот, який їх підніме. Завдяки цьому інженери змогли б створити придатну для дихання атмосферу. Не було б необхідності в імпорті або експорті екстремальних кількостей маси різних речовин, за винятком води.

У роботі також обговорювалися вимоги до інженерії, логістики та енергетики для пропонованого методу. Хоу додав, що до прибуття поселенців роботизовані зонди будуть всмоктувати атмосферу Венери і накопичувати кисень для використання людьми. А накопичений вуглекислий газ буде використовуватися для виробництва литих плиток, кожна з яких буде розміром з міський квартал. Вчений підрахував, що для покриття планети потрібно близько 72 трильйонів плиток. Потім буде встановлена гігантська оболонка, щоб вчені могли приступити до геоінженерії верхніх шарів атмосфери і зробити її зручною для людини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button