Екологія

Сорок відсотків відомих видів комах знаходяться на межі вимирання

Вчені проаналізували повідомлення про зниження чисельності комах в різних регіонах і прийшли до невтішного висновку.

У журналі Biological Conservation вийшла стаття, присвячена аналізу 73 доповідей, які свідчать про падіння числа комах. Автори припускають, що такий спад може спровокувати в майбутньому масове вимирання, порівнянне з пермським.

Варто обмовитися, що звіти, які вивчали дослідники, охоплюють не всі регіони планети — в основному Європу і Північну Америку. Це означає, що залишається ще велика територія, яку ці дані не покривають. Попри пропуски, що стосуються деяких видів комах, як запевняють автори, немає підстав вважати, що значна частина з них протидіє загальній тенденції.

Найбільше, за їх словами, схильні до загрози зникнення загони перетинчастокрилих і лускокрилих. До перших, наприклад, відносяться оси і мурашки, до других — метелики. Чотири водних таксони вже втратили більшу частину видів.

В якості головної загрози вчені виділяють інтенсивне сільське господарство із застосуванням пестицидів та урбанізацію. З-за них комахи втрачають місця проживання. У роботі зазначено, що, якщо людство не змінить способи виробництва рослинної їжі, комахи, чиє життя залежить від цього середовища, остаточно вимруть протягом найближчих десятиліть. До додаткових факторів ризику автори віднесли зміну клімату, забруднення навколишнього середовища і інвазивні види.

 Сорок процентов известных видов насекомых находятся на грани вымирания
Проаналізовані регіони / ©Biological Conservation

Згадуючи про зміну клімату, дослідники говорять про вибірковість цієї обставини. Потепління в помірних регіонах може привести до збільшення числа деяких видів і їх більш широкому поширенню, але на види, які живуть у тропічному кліматі, воно надасть вкрай негативний ефект.

«Глобальне потепління збільшило популяцію деяких метеликів в Північній Європі, розширило їх географічний розподіл, але на противагу цьому чисельність половини комах в світі скорочується», — йдеться в статті.

Оскільки комахи — важлива частина харчового ланцюга, їх зникнення може відбитися і на тваринах. Перш за все знизиться популяція птахів, рептилій і амфібій. Можливо, надалі почнеться процес вимирання інших звірів, що відбувається за принципом доміно.

Крім комах, багато ссавці знаходяться під загрозою вимирання, наприклад африканські леви. Раніше біологи з Преторійського університету (ПАР) вперше отримали потомство левів шляхом штучного осіменіння.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button