Екологія

Морська сіль стане небезпечною для здоров’я

Все частіше відходи з пластику відправляють на вторинну переробку, де вони подрібнюються до найдрібніших частинок. При цьому утворюються такі мікрочастинки, які, минаючи безперешкодно очисні споруди, потрапляють у Світовий океан. Морські організми часто-густо поглинають його, помилково приймаючи за їжу. Морепродукти і риби, виловлені для споживання людьми, все частіше містять ці частинки. Новий аналіз вчених показав, що і морська сіль тепер може бути отруєна пластиком, повідомляє Nature.


Міжнародна команда дослідників вивчила 17 брендових марок морської солі, що видобувається у 8 країнах – Австралії, Ірані, Малайзії, Новій Зеландії, Португалії, Південній Африці, Японії. В лабораторії Університету Путра (Малайзія) вони вивчили всі зразки методом спектроскопії. В результаті було виявлено, що вся сіль за винятком зразків з Франції містить сторонні частинки. З 72 вилучених частинок 41,6% виявилися штучними полімерами, 23.6% – пігментами, які колись були пластиком, 5.50% – елементами аморфного вуглецю (у природі це аллотропна форма вуглецю не зустрічається, у видозміненому стані вона існує у вигляді сажі, коксу, деревного вугілля та ін) і 29,1% частинок залишилися невпізнаними.

Згідно з результатами, наразі поточна концентрація пластику в морській солі знаходиться на низькому рівні і здоров’ю людини не загрожує. Однак, якщо продовжиться неконтрольоване потрапляння мікрочастинок в Світовий океан, то не тільки морепродукти будуть ним просочені, але багаторазово зросте концентрація небезпечних елементів і солі. Щоб краще зрозуміти ризики для здоров’я, пов’язані з споживанням цього продукту, необхідно взяти проблему під контроль і проводити подальше дослідження зразків всієї видобутої морської солі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button