Інтернет

SpaceX випустила антени Starlink Mini у Південній Америці втричі дешевше, ніж у США

Нещодавно SpaceX запросила клієнтів зі США придбати нову антену Starlink Mini. Для американців її ціна стала розчаруванням: передбачалося, що вона становитиме $250-300, а в підсумку новинка коштує $599. До неї додається недешевий тариф із додатковою платою за національний роумінг. У SpaceX сказали, що ціна для інших ринків і регіонів буде нижчою, і не обдурили: у Латинській Америці за Starlink Mini просять лише $200 і тариф там дуже доступний.

Нові антени доступні в Колумбії, Сальвадорі, Гватемалі та Панамі. Вартість місячного тарифу для цих країн становить $35. Абоненти можуть використовувати міні-тарілку Starlink тільки в певному місці, брати її з собою куди-небудь не можна. Трафік для них матиме знижений пріоритет, але без обмеження за обсягом даних.

Для порівняння, у США користувачі платять $150 на місяць, з яких $120 коштує стаціонарний доступ в інтернет, а ще $30 – за 50 Гбайт трафіку в національному роумінгу. Кожен наступний гігабайт обходиться ще в $1. Антену можна брати з собою, але закріплювати її на транспортному засобі заборонено, тому в дорозі доведеться обійтися без швидкого інтернету.

Міні-тарілка забезпечує швидкість інтернету від 50 до 100 Мбіт/с, тоді як стандартна надає швидкість від 150 до 200 Мбіт/с. Однак, незважаючи на нижчу швидкість, доступна ціна і стабільне з’єднання можуть бути привабливими для користувачів у віддалених і сільських районах, де немає інших варіантів широкосмугового інтернету.

SpaceX планує знизити ціну на міні-тарілки в США, коли збільшить виробництво і поліпшить ємність мережі. Поки що міні-тарілки пропонуються обмеженому числу користувачів. Компанія розглядає цей продукт як спосіб збільшити число абонентів у країнах з потенціалом зростання. У травні Ілон Маск повідомив, що Starlink вже працює в 99 країнах і обслуговує 3 мільйони користувачів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button