Інтернет

Топ-5 імперських амбіцій Google

Керуючий директор Google, Ларрі Пейдж, опублікував послання акціонерам. Цей документ часто розглядається як практично єдиний достовірний погляд на довгострокову стратегію компанії. І хоча в посланні багато часу приділено “традиційним цінностям” Google (наприклад, інтеграції інтернет-сервісів в рамках єдиного логіну), набагато цікавіше поглянути на список цілей, намічених Пейджем на найближчі роки і навіть десятиліття:

google_plany

1. Перемогти Amazon і Apple в ритейлі

Google активно просуває свій сервіс Shopping Express. Компанія намагається одночасно конкурувати і з гігантами ринку рітейлу таких як Amazon і, звичайно, з Apple, яка теж активно просуває свою торгову платформу – не тільки ту, яка продає додатки, а й також, де можна купити ґаджети та комп’ютери. У планах Пейджа “розгін” Shopping Express, щоб товари доставлялися в той же день і розгортання мережі, яка поки діє тільки в Сан-Франциско, на території США.

Читайте також: Google — найбільш відвідуваний інтернет-ресурс в Україні

2. Перемогти смерть

Ларрі вважає, що природне старіння людей і неминуча смерть з біологічних причин після 80 – це не справедливо. Компанія Calico, заснована Google 18 вересня 2013 для досліджень в області старіння, довголіття і продовження життя, повинна вирішити цю проблему. Єдина розробка Google в області боротьби з хворобами і старінням на даний момент лінза “Iris”, яка допомагає діабетикам.

3. Придумати хороший дизайн

Глава Google розповів про свій життєвий досвід в галузі створення хороших інтерфейсів: одного разу в Університеті Мічигану його та інших студентів попросили вибрати найбільш відому їм програму, а потім оцінити, наскільки зручно нею користуватися для виконання завдань різного типу. В результаті Ларрі Пейдж дійшов висновку, що чим більше зайвих опцій є в інтерфейсі, тим довше людина буде домагатися від нього виконання поставленого завдання. Якщо ж говорити про дизайн пристроїв, то і тут Google, схоже, буде ставитися до проблеми серйозніше (наскільки це можливо, враховуючи всі партнерські угоди в рамках Android). Можна сказати, що Ларрі Пейдж зробив акцент на тому, про що зазвичай говорять топ-менеджери Apple.

4. Штучний інтелект

За словами Пейджа, важливе завдання полягає в тому, щоб навчити пошукову систему розуміти пропозиції типу: “Яка висота Ейфелевої вежі і коли вона була побудована”. Якщо слово “вона” буде віднесено до “Ейфелева вежа”, а не повисне безглуздим займенником, сповільнюючи пошук, значить можна буде перейти до розробки систем на основі реального діалогу, а не одноразових односкладових команд. Можливо, для людини це звучить просто, але Ларрі Пейдж вважає величезним технологічним проривом здатність машин сприймати довгі пошукові запити в рамках реального діалогу з користувачем. Google нібито вже підійшов до вирішення завдання.

Читайте також: 16 неймовірних фактів про Google

5. Залучити в мережу 5 млрд людей

Незважаючи на стрімкий розвиток інтернету, лише 2 млрд людей у ??всьому світі використовують всесвітню мережу. Ларрі Пейдж називає трагедією ситуацію, коли дві третини людей не можуть отримати доступ до того величезного обсягу інформації, який розміщений в інтернеті. Google – це компанія, яка отримує $ 60 млрд на рік, але для того, щоб забезпечити доступом до мережі 5 млрд чоловік, знадобляться інвестиції та партнерські угоди з новими гравцями, які й самі зможуть генерувати мільярдні прибутки. Google буде намагатися вийти на ринки країн, що розвиваються, де інтернет поки не став масовим.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments