Головна / Гумор / Співоча дорога в Нідерландах звела з розуму місцевих жителів

Співоча дорога в Нідерландах звела з розуму місцевих жителів

Влада провінції Фрісландія в Нідерландах була змушена демонтувати музичне покриття автомобільної дороги, встановленої в місцевому селі Йелсум. Приводом для цього стали масові протести місцевих жителів, яких мелодія співаючої дороги, за їх словами, зводила з розуму.

Чиновники голландської провінції Фрісландія вирішили досить оригінально відзначити призначення міста Леуварден європейською столицею культури 2018 року. Вони придумали встановити в місцевому селі Йелсум музичну дорогу, яка при проїзді по ній автомобіля за допомогою спеціальних міток в асфальті виконує національний фрісландський гімн. Причому якщо машина проїжджає співаючу ділянку зі швидкістю понад 60 км/год, звук спотворюється.

На думку місцевої влади, це повинно мотивувати водіїв дотримуватися швидкісного режиму, адже щоб послухати гімн, їм доведеться зменшити хід. Співоча дорога коштувала 80 тисяч євро, однак чиновники не подумали про місцевих жителів. Справа в тому, що при проїзді по даній ділянці відразу декількох автомобілів гімн Фрісландії перетворювався в какофонію, яку голландці назвали психологічними тортурами.

Цей шум місцеві жителі були змушені слухати цілодобово. Цікаво, що по сусідству з селом Йелсум розташована авіабаза Королівських ВПС Нідерландів, проте винищувачі літають лише до 17:00, а какофонія від дороги не припиняється навіть вночі. За словами нещасних голландців, постійний шум заважав їм спати і буквально зводив з розуму. У підсумку влада демонтувала співаючу дорогу, яка не пролежала і чотирьох днів.