Екологія

Споживання пластика впливає на здоров’я птахів і їх можливість виживати в майбутньому

Нове дослідження, проведене вченими з Університету Тасманії, Державним об’єднанням наукових і прикладних досліджень Австралії (CSIRO) і Університету Південної Австралії, вперше виявило взаємозв’язок між пластиковим сміттям, що потрапляє в організм морських птахів, і концентрацією корисних мінеральних речовин в їх печінці. Результати публікує журнал Scientific Reports.

Нове дослідження вивчало проковтнутий пластик і 11 корисних металів у двох видів морських птахів. В результаті виявився взаємозв’язок з концентраціями алюмінію, марганцю, заліза, кобальту, міді і цинку в печінці тонкодзьобих пріонів.

Провідний автор доктор Лорен Роман з CSIRO і Інституту морських і антарктичних досліджень UTAS заявила, що наслідки були незначними. Однак вона зазначила, що у морських птахів достатньо проблем у відкритому морі. Наприклад, нестача здобичі і сильні шторми. У свою чергу, пластик може посилювати вплив інших факторів стресу для особин. Йдеться про рибальство та зміни клімату.

«Наше дослідження – перше, що показує взаємозв’язок у морських птахів між пластиковим забрудненням, яке стає все більш поширеним в наших океанах, і концентрацією мінеральних поживних речовин в печінці», – пояснює доктор Роман.

Вчені пов’язали присутність кількох шматочків пластику в кишечнику з потенційними наслідками для харчування дрібних морських птахів і інших морських тварин. Раніше аналогічні зв’язки харчування вже спостерігалися у морських черепах, що поїдають пластик. Хоча необхідні додаткові дослідження, щоб краще зрозуміти зв’язок між пластиком в кишечнику і харчуванням морських птахів, це тривожне відкриття для мільйонів морських птахів. Особина, в шлунку якої багато пластика, може бути в гіршому стані і, отже, з меншою ймовірністю виживе збільшення частоти ураганів або порушення харчового ланцюга, які неминучі в умовах мінливого клімату.

Співавтор дослідження, доктор Фарзана Кастурі з Університету Південної Австралії, зазначила, що, хоча деякі мінеральні метали є невіддільною частиною раціону птиці, як незамінні, деякі метали можуть бути токсичними в залежності від їх типу і концентрації.

«Потенційно токсичні елементи, такі як свинець і миш’як, можуть адсорбуватися і концентруватися на поверхні пластика в морському середовищі», – пояснює вона. «В залежності від харчового статусу морських птахів, які споживають морський пластик, частина цих потенційно токсичних елементів може абсорбуватися, що негативно позначається на здоров’я птахів».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button