Екологія

Португалія страждає від ерозії берегової лінії

Португалія, на думку картографів і екологів, серед європейських країн найбільше схильна до ерозії прибережної лінії. У Ешпозенди, розташованому недалеко від Порту, океан підійшов впритул до порога будинків, пляжі зникли, сьогодні до води вже не рукою подати, а достатньо зробити всього декілька кроків. Із засобів захисту – саморобні дерев’яні щитки, жителі Ешпозенди вважають, що влада залишила їх наодинці з цією проблемою.

“Ніхто нічого не робить, море в буквальному сенсі зжирає пляж, вони встановили начебто захисні конструкції, через що знівечили дюни”, – говорить один з них.

Віце-президент Національного агентства з екології Португалії Пімента Мачаду визнає, що побудовані хвилерізи можуть відігравати двояку роль. Захищаючи берегову лінію на півночі Португалії, вони здатні прискорити ерозію на південному узбережжі країни: “Зі складеної нами математичної моделі стає ясним, що процес ерозії берегової лінії буде тільки прискорюватися, як у цій місцевості, так і на всьому узбережжі Португалії. Нам належить прийняти ряд заходів, які не зашкодять екології”.

Міністерство охорони навколишнього природного середовища має намір виділити кошти на закупівлю приблизно 35 млн куб. м піску, щоб захистити берег в найбільш постраждалих від ерозії районах Португалії.

Наукові співробітники університету Порту це рішення називають запізнілим.

На думку Велошу Гомеша, “весь час становище погіршується, нам дісталося жахливий спадок, нам терміново потрібно знайти більш радикальні рішення, але і вони повинні були бути запропоновані десятки років тому”.

“Ці циліндри, які ви бачите позаду мене – один із способів впоратися з ерозією узбережжя, запропонований владою Португалії, так намагаються захистити будинки місцевих жителів. Але мало що може зупинити натиск Атлантики тут, на пляжах Ешпозенди”, – повідомляє з Португалії Філіпа Суареш.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button