Екологія

Дослідження: навіть якщо потепління припиниться, рівень моря все одно підніметься

У вівторок вчені представили результати нового дослідження. Згідно з даними, обмеження глобального потепління на 1,5 °C вище доіндустріального рівня не зупинить підвищення рівня моря. Про це повідомляє агентство “Франс-Прес».

Інтернет збільшує кількість вуглецю в атмосфері і сприяє глобальному потеплінню

Дослідники попереджають, що навіть якщо людство «зробить неможливе» і зупинить глобальне потепління, рівень моря підніметься на кілька століть. Затопить безліч міст, в яких зараз проживає понад пів мільярда людей.

Найгірше при такому сценарії доведеться народам Азії. На цей регіон припадає дев’ять з десяти мегаполісів, які можуть виявитися затопленими. Крім того, територія, де проживає більша частина населення Бангладешу і В’єтнаму, знаходиться нижче лінії довгострокового припливу. Це означає, що ці землі опиняться під водою, навіть якщо рівень глобальної температури не підніметься вище 2 °C  доіндустріального рівня. Забудовані райони в Китаї, Індії та Індонезії також знаходяться під загрозою.

Більшість прогнозів підвищення рівня моря і пов’язаних з цим загроз для прибережних міст, розраховані до кінця століття. Але, як показало нове дослідження, океани будуть рости ще сотні років після 2100 року, незалежно від того, наскільки агресивно скорочуються викиди парникових газів. Це відбудеться шляхом танення крижаних щитів, тепла, утримуваного в океані, і динаміки потепління води.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button