Поради

Способи вивчення англійської мови на канікулах

Шкільні канікули – час для відпочинку – говорять одні батьки, інші впевнені, що вільний від уроків час потрібно проводити максимально корисно. Ми вважаємо, що з головою занурювати дитину в навчання в цей період не потрібно, однак підтягнути чи вдосконалити певні навички – цілком правильно. Гарне рішення – провести канікули з вивченням англійської мови і при цьому зовсім не обов’язково студіювати підручники. Яким чином це можна реалізувати так, щоб це було цікаво та ефективно, розглянемо далі.

Чому канікули – відмінна можливість вивчити/покращити англійську мову

Причини, чому саме канікули батьки обирають для навчання, різні. Але основна аргументація у більшості – це вільний час, який дитина або проведе за гаджетами, або може використати значно ефективніше. Далі наведемо додаткові причини:

  • закріплення та вдосконалення шкільних знань. На канікулах, переважно влітку, дуже багато часу, і батьки переживають, що за 3 місяці дитина може все забути, тому додаткове мовне навантаження не буде зайвим;
  • розвиток мовлення. Будемо чесні, в більшості випадків шкільні уроки англійської мови дають базу, але і її часто недостатньо, тому додаткові курси чи інші форми вивчення мови – це інвестиція в майбутнє дитини;
  • формування розуміння того, що англійська може вивчатись не лише у школі і що надалі вона буде корисна та необхідна в багатьох сферах життя. Загалом це можливість познайомитись з багатьма цікавими людьми.

Під час канікул поглиблення знань досить ефективне, адже від шкільного графіку ваш син чи донька ще не відвикли, отже увійти в ритм буде простіше.

Способи вивчення мови на канікулах

Існує декілька способів вивчення англійської під час канікул, який з них обрати – залежить від батьків та ентузіазму дитини.

Вдома з батьками

Цей варіант для більшості не підходить, але має місце. Причини, чому його важко реалізувати, досить зрозумілі: у батьків може не бути достатнього рівня знань, та і часу зазвичай не вистачає. Плюс до того домашнє навчання в більшості випадків не дає того ефекту, який прагнете отримати. Результат –  переважно роздратування та поганий досвід, що надалі може спричинити проблеми з предметом навіть в рамках шкільної програми.

Самостійно за допомогою онлайн-уроків

Щоб результат був, потрібні дуже сильна мотивація та бажання. Всі побачили, наскільки ефективне онлайн-навчання в школах, не варто сподіватись, що такий формат з англійською мовою буде мати інший результат. При тому, що запропоновано багато курсів, є безліч матеріалів, все ж цей спосіб підходить, лише якщо дитина сама хоче студіювати мову. До того ж такий формат не передбачає спілкування, а це один з важливих аспектів вивчення мови.

Курси

Це вже ближче до ідеального варіанту, адже на курсах буде:

  • контроль засвоєнням матеріалу;
  • конкретна програма, за якою йде навчання;
  • мовна практика.

Але при цьому можна зіткнутися з великою кількістю недоліків. Перший – продовження шкільного формату, це може викликати невдоволення дитини, адже все-таки на канікулах хочеться трохи відпочити. Друге – сумнівний рівень викладання. Зазвичай на таких курсах працюють ті ж самі педагоги, що і в школі, але при цьому ще й кошти доводиться платити. Третє – неможливість організації саме відпочинку, адже курси займають певну частину вільного часу.

Англомовний табір

Це, власне, один з найкращих варіантів. Форма мовного табору з’явилася відносно нещодавно і вже отримала чимало прихильників. Ось чому:

  • відпочинок + навчання. Дійсно, поєднання дуже органічне, дитина не сприймає перебування в таборі як курси чи уроки;
  • ефективність. Занурення в мовне середовище 100 %, тому вдосконалення та покращення навичок гарантовані;
  • цікаві активності. Мовні табори пропонують безліч можливостей для дітей, які хочуть дізнаватись щось нове, звісно, все – англійською мовою.

Літні чи зимові канікули в мовному таборі – це буде, дійсно, правильне рішення, а результати відчуєте і ви, і дитина.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button