Технології

Споживання літію зросте в 20 разів до 2050 року

Понад 11 млн тонн карбонату літію будуть потрібні, щоб задовольнити попит з боку виробників накопичувачів енергії та електромобілів.

Згідно зі звітом консалтингової компанії Benchmark Mineral Intelligence, до середини століття необхідно буде добувати в 20 разів більше літію, ніж було видобуто в минулому році. Літій – це ключовий метал для виробництва батарей і електромобілів.

До 2050 року буде потрібно щорічне виробництво 11,2 млн тонн карбонату літію в порівнянні з 668 тис. тонн в 2022 році. При цьому дві третини цієї кількості буде йти на накопичення енергії (а не на потреби автопромисловості), оскільки попит на поновлювані джерела енергії також зросте.

Це означає, що перед світом стоїть гостра проблема збільшення видобутку літію на нових гірничодобувних проектах. Для їх запуску може знадобитися більше п’яти років, отже, роботу в цьому напрямку необхідно вести вже зараз. Вже в найближчій перспективі — до 2032 року – необхідно буде добувати 2,9 млн тонн карбонату літію на рік, що більше, ніж сукупне світове виробництво літію в період з 2015 по 2022 рік, яке склало 2,7 млн тонна.

“Довгостроковий шлях для літію визначений, але масштабування ланцюга поставок тільки почалося, – пояснив Саймон Мурс, виконавчий директор Benchmark. – Ці дані показують, що ми знаходимося тільки на початку глобального виклику, і в 2020-х роках ми на нього не зможемо відповісти».

До 2040 року весь літій, видобутий в минулому році, буде задовольняти попит тільки на один місяць, навіть якщо додати до цієї кількості літій, отриманий з перероблених батарей.

Без переробки старих акумуляторів і батарей нам потрібно було б 234 нових літієвих копалень до 2050 року, щоб задовольнити попит з боку енергетики та автомобільної промисловості. На даний же момент в світі функціонує всього 40 копалень, які видобувають літій. Це означає, що роль переробки буде тільки зростати.

За прогнозами Benchmark, вже в 2040 році майже 20% літієвих з’єднань буде вироблятися з перероблених батарей або технологічного брухту.

В останні роки основним драйвером зростання споживання літію було виробництво електромобілів. Якщо в 2015 році на електромобілі припадало 39% попиту на акумулятори, то до 2022 ця частка збільшилася до 79%. Але до середини століття баланс перевернеться: тільки третина попиту на акумулятори припадатиме на електромобілі, а інша частина — на накопичувачі енергії.

Вони будуть необхідні для балансування електромережі, оскільки до неї буде додаватися все більше поновлюваних джерел, які виробляють енергію нерівномірно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments