Технології

Проект DARPA ElectRx націлений на створення у людини можливості до самозцілення

Серед великої кількості ініціатив з оздоровлення ветеранів війни та їх сімей, анонсованих на минулому тижні президентом США Бараком Обамою, одна, схоже, заснована на ідеї з кінофільму Зоряні ворота, де 1-го з героїв воскрешають за допомогою пристрою-саркофагу. Уряд США виділив $78,9 млн на науково-дослідну програму ElectRx, спрямовану на створення мало інвазивних технологій для зцілення від усіх хвороб – від ревматоїдного артриту до епілепсії та посттравматичних стресових розладів (ПТСР).

foto_cikavosti_04.09.2014_010_resized

Реалізацією проекту займеться ElectRx організація Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA). Перед нею поставлено завдання створення «нових високоточних, малоінвазивних технологій для модуляції нервових ланцюгів з метою відновлення і підтримання здоров’я людини». Простіше кажучи, передбачається за допомогою крихітних імплантантів, вживлених в організм людини, направляти в мозок належні сигнали з метою модулювання периферійною нервовою системою реакції на інфекції, травми та інші види дисбалансу.

Читайте також: П’ять технологій майбутнього, які змінять людей

«Введені за допомогою голки крихітні чіпи дозволять завжди оцінювати умови і забезпечити стимульні моделі з тим, щоб допомогти зберегти здорову функцію органу, допомагаючи клієнтам повернути здоров’я і залишатися здоровим за допомогою власних систем організму»,- сказав керівник проекту Дуг Вебер (Doug Weber).

Замість того, щоб покладатися лише на зовнішні препарати, передбачається забезпечити організм бійця здатністью до самозцілення через створення замкнутої системи «розумних електростимуляторів».

Проект ElectRx відрізняється від сьогоднішніх розробок спочатку націленістю на створення маленьких імплантатів, в той час як наявні каталізатори відрізняються досить великими габаритами – розміром з колоду гральних карт. Для того щоб бути дієвими, імплантати повинні бути розміром з нервове волокно, що на сьогоднішньому кроці розвитку технологій нереально. Тому в рамках проекту ElectRx, крім інших напрямків, передбачається створення нових, передових біосенсорів і електромагнітних пристроїв, які дозволять орієнтуватися на належні нервові пучки з нанометровою точністю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button