Технології

НАСА готується безшумно подолати звуковий бар’єр за допомогою x-59 від Lockheed Martin

В рамках місії НАСА Quest авіаційні інженери готуються знову подолати звуковий бар’єр, тільки на цей раз-безшумно.

У 1973 році ввели заборону на надзвукові польоти над землею. Тепер, майже через 50 років, НАСА використовує технологію QueSST (англ. Quiet SuperSonic Technology, надзвукова безшумна технологія) для літака x-59 від Lockheed Martin. Тепер в НАСА розповіли, коли призначені перші льотні випробування.

Lockheed Martin X-59 QueSST – американський експериментальний надзвуковий літак, що розробляється в Skunk Works за програмою NASA Low-Boom Flight Demonstrator. Попереднє проектування почалося в лютому 2016 року. Перший політ намічений на 2023 рік.

Bell X-1, який здійснив Історичний надзвуковий політ 14 жовтня 1947 року, виставлений на загальний огляд в 2015 році. Фото: Національний музей авіації та космонавтики

НАСА має намір використовувати технологію QueSST, щоб продемонструвати, що X-59 може літати швидше звуку, не виробляючи гучних звукових ударів. Раніше модель X-59 Lockheed MartinBell X-1 здійснила історичний надзвуковий політ 14 жовтня 1947 року.

Очікується, що Х-59 QueSST буде здійснювати крейсерський політ зі швидкістю 1 Мах = 1,42 (1510 км/год), на висоті 17 000 м, створюючи низький рівень звукового тиску на рівні 75 сприйманих децибелів. Експериментальний апарат призначений для оцінки прийнятності надзвукового пасажирського транспорту.

X-59 пролетить над кількома районами, а співробітники НАСА перевірять реакцію місцевих жителів на звук літака. Передбачається, що він буде схожий на тихий «стукіт». Регулюючі органи перевірять всі коментарі і, в разі успіху, складуть правила для зняття обмежень.

14 жовтня 1947 року, коли спільна група Х-1 NACA, ВПС (знову сформована в тому ж році), а також інженери і пілоти Bell подолали звуковий бар’єр — уявну «стіну» в небі, яку, за деякими твердженнями, неможливо було пробити.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button