Наука

«Спустошена за замовчуванням»: Вчений передрік загибель цивілізації через інновації

Вчений з Оксфордського університету передрік загибель цивілізації через руйнівної сили інновації. Інформацією поділилося зарубіжне видання.

«Опустошена по умолчанию»: Ученый предрек гибель цивилизации из-за инноваций

За словами Ніка Бострома, в той час як людство вже створило технологію, яка може призвести до масових руйнувань, наприклад, ядерну зброю, такі розробки були обмежені низкою факторів, включаючи вартість і рідкість матеріалів, необхідних для їх виготовлення.

«Технологія може забезпечити вирішення деяких з найбільш нагальних проблем у світі, але якщо ми не будемо обережні, це також може призвести до загибелі людства. Ми досягли рівня, який, здебільшого, корисний для суспільства. Те, що ми досі не отримали – це чорну кулю, яка незмінна або за замовчуванням знищить цивілізацію, яка її вигадує. Причина не в тому, що ми були особливо обережні чи мудрі в нашій технологічній політиці. Нам просто пощастило. Небезпека може містити досягнення в біохакінгу, які дозволять людині з базовою підготовкою викликати масові захворювання», — зазначає вчений.

Вчений проводить аналогію з винаходом ядерної бомби. Якщо б її начинка була доступна в матеріалах широкого доступу, то трагедія вже сталася. Все тому, що анонімність дозволяє публікувати секретні наукові матеріали. Цей тип технологій може також підштовхнути світ до масового спостереження або спровокувати глобальну гонку озброєнь.

Кнопка «Наверх»
Закрыть