Земля

Содом і Гоморру знищив метеорит

Розпечений вибух, який прийшов з небес, знищив будинки і поселення на північ від Мертвого моря приблизно 3700 років тому, з’ясували вчені.

Радіовуглецеве датування і витягнуті мінерали, які миттєво кристалізувалися при високих температурах, вказують на те, що масивний повітряний вибух, викликаний метеоритом, який розірвався в атмосфері, миттєво знищила цивілізацію в круглій рівнині завширшки 25 кілометрів, каже археолог Філіп Сільвіа. Ця подія також призвело до того, що соляний розчин Мертвого моря накрив колись родючі сільськогосподарські райони.

Розкопки на місці сучасної Йорданії показали, що Середній Гір був населений протягом 2500 років, поки раптовий колапс до кінця бронзового століття його не знищив. Польові дослідження виявили 120 невеликих поселень, які також, на думку вчених, зазнали впливу екстремальної спеки і вітру. Близько 40-65 тисяч людей населяли Середній Гір, коли стався космічний катаклізм.

Найпереконливіші докази руйнувань, викликаних вибухом метеорита на невеликій висоті, надійшли від міста бронзового століття в Талль-ель-Хаммаме, який команда Сільвії розкопувала протягом останніх 13 років. Радіовуглецеве датування вказує, що стіни з глинистої цегли майже всіх структур раптово зникли близько 3700 років тому, залишивши тільки кам’яну основу. Також і кристали циркону в склоподібних шарах сформувалися за одну секунду при надзвичайно високій температурі.

На Талль-ель-Хаммам обрушилися крихітні, сферичні мінеральні гранули.

Це не перший приклад вибуху космічних порід, який створив хаос на Землі. Вибух метеорита в малонаселеному сибірському регіоні в 1908 році, Тунгуський метеорит, нікого не вбив, але повалив дерева на площі 2000 квадратних кілометрів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть