Наука

Вплив фталатів зв’язали з порушенням когнітивних здібностей у дітей

Американські вчені прийшли до висновку, що вплив фталатів, які застосовуються в харчовій промисловості, на організм вагітних жінок призводить до порушення когнітивних здібностей їх дітей.

Вплив фталатів зв’язали з порушенням когнітивних здібностей у дітей / © Getty images

Робота опублікована в журналі Neurotoxicology. Відомо, що фталати, які використовуються повсюдно в виробництві поширених побутових товарів (наприклад, пластикового посуду), надають руйнівний вплив на ендокринну систему як у людей, так і у тварин. Нове дослідження вчених з Університету Іллінойсу (США) показало, що фталати впливають ще на вагітних жінок і їх плід. Особливо яскраво виражено у дітей чоловічої статі.

Щоб прийти до такого висновку, вчені протягом певного періоду аналізували метаболіти трьох найбільш поширених фталатів в зразках сечі вагітних жінок. Після цього дослідники проводили спостереження за 224 немовлятами цих жінок (вік дітей становив сім-вісім місяців). Для того, щоб стежити за поглядом дітей, вчені використовували інфрачервоний трекер. Когнітивні здібності новонароджених визначав і за допомогою вимірів відрізків часу, протягом яких діти дивилися на зображення облич. Відомо, що малюки дивляться на незнайомі особи або несподівані образи довше, ніж на знайомі.

Вчені «знайомили» дітей з незнайомими особами й фіксували час, за яке ті навчалися впізнавати їх як щось звичне, а також швидкість, з якою немовлята обробляли нову інформацію. З’ясувалося, що діти жінок, під час вагітності піддавалися підвищеному впливу фталатів, повільніше обробляли інформацію, ніж діти, в сечі матерів яких фталатів було менше. Особливо яскраво така кореляція проявилася у хлопчиків.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button