Фото

Сріблясті хмари в цьому сезоні шокують спостерігачів

Ще одна ніч — ще одна яскрава поява сріблястих хмар. «Увечері 17 червня велика частина нашого небосхилу була оповита сріблястими хмарами», — розповів Марек Нікодим з Шубіна в Польщі. За його словами, цей сезон можна назвати неймовірним — сріблясті хмари в цьому році приголомшливо красиві і фотогенічні.

Хейко Ульбріхт спостерігав те ж саме в Херцогсвальді (Німеччина). Він зазначив, що спостерігає сріблясті хмари протягом 21 року, але ніколи раніше не бачив нічого подібного. Електрично-сині хвилі сягали над горизонтом.

Серебристые облака в этом сезоне шокируют наблюдателей

Що ж змінилося в цьому році в мезосфері? Найбільш ймовірна відповідь — сонячний мінімум. Випромінювання глибокого ультрафіолету (EUV) від Сонця — на найнижчому рівні за десятиліття. Це той самий чинник, який може призвести до посилення сріблястих хмар.

Сріблясті хмари утворюються, коли влітку хмари водяної пари піднімаються до верхньої частини атмосфери. Молекули води «прилипають» до частинок метеоритного диму, збираючись на льодяні хмари, сяючі електрично-синім, коли на них падає сонячне світло. Ймовірно, випромінювання EUV може знищити ці молекули води, перш ніж вони замерзнуть. Тому зниження інтенсивності EUV під час сонячного мінімуму може призвести до посилення феномену сріблястих хмар.

В цьому році сезон сріблястих хмар почався в кінці травня. При цьому за останні 30 днів не було зафіксовано жодної сонячної плями — проміжок, який б’є рекорди. Мабуть, відсутність сонячних плям безпосередньо пов’язано з тим, що сяє небозвід електрично-синім.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button