Фото

Найбільш небезпечні водойми Землі (фото)

Вода — основа життя, але є на планеті такі водойми, від яких краще триматися подалі. І ось найбільш смертоносні з них.

Ріо-Тінто. Андалусія, Іспанія
Самые опасные водоемы Земли
Ріо-Тінто, або Червона річка, є токсичною сумішшю побічних продуктів видобутку важких металів і кислотного зливу. Приблизно з 3000 року до н. е. в районах навколо річки вже вівся видобуток золота, срібла, міді та інших корисних копалин. Кінцевим результатом є технічні води, які протікають в 62 милях від затоки Кадіс. Дивно, що при всій своїй небезпеці для людей, річкові води не позбавлені життя.

Екстремофільні анаеробні бактерії, які не потребують повітрі і здатні жити в екстремальних умовах, живуть у Ріо-Тінто, де живляться сульфідом і залізом у донних породах. Присутність стійких до такого середовища мікробів привернуло увагу астробіологів, які вважають, що річкові позаземні умови аналогічні іншим світам, таким як Марс і Європа.

Річка Читарум. Західна Ява, Індонезія

Самые опасные водоемы Земли
Річка Читарум, яка забезпечує водою 28 мільйонів чоловік, в Індонезії також є однією з найбільш забруднених річок в світі, якщо не найбільшою. Це пов’язано з тим, що у сотень різних галузей промисловості увійшло в звичку забруднювати цю воду, скидати у неї відходи від текстильного виробництва та інше сміття. Річка живить рисові поля, її воду використовують для пиття і приготування їжі. Сім’ї, які колись заробляли на життя рибальством, змінили кар’єру і тепер виловлюють з річки пластикові пляшки, гумові рукавички і навіть зламані стільці. Але надія на порятунок все ж таки є: у 2011 році був прийнятий 15-річний проект відновлення вартістю чотири мільярди доларів.

Кипляче озеро. Домініканська Республіка

Самые опасные водоемы Земли
Хоча це тільки друге за величиною природне гаряче джерело в світі, в Киплячому озері Домініканської Республіки найспекотніше. Кипляче озеро розташоване в районі, відомому як Долина спустошення. Вода в ньому досягає температури 82-92 °C — і це тільки по краях, оскільки до центру ніхто ніколи не наближався. Часом рівень води в озері різко падає і також швидко відновлюється. Все це божевілля відбувається через вулканічні кишені в регіоні.

Блакитна лагуна. Дербішир, Великобританія

Британська Блакитна лагуна, спочатку названа Кар’єром Далекого Пагорба, насправді не є лагуною. Насправді це колишній кар’єр, який був затоплений з моменту закриття, і це останнє місце, де ви захочете поплавати. Синє забарвлення вода отримала через токсичні хімічні речовини, виявлені у породах, які надають лагуні рівень рН 11,3. Щоб ви уявляли, наскільки все погано, — у аміаку рівень pH 11,5, а у хлорного вапна — 12,6. Крім того, вода містить сміття, екскременти і мертву органіку. Кілька разів лагуна забарвлювалася в чорний колір, але потім освітлювалася.

Озеро Підкова. Каліфорнія, США

Самые опасные водоемы Земли
Каліфорнія — це сонце, серфінг і… отруйні озера, такі як озеро Підкова, розташоване в районі Мамонтових озер в окрузі Моно. Водойма рясніє висококонцентрованим вуглекислим газом і сірководнем. Токсичний коктейль згубив не тільки для 170 акрів дерев, але й людей. У 1998 році жертвою озера став 58-річний турист, а в 2006 році — три лижних патрульних. Отруйне повітря є результатом підземних вулканів, якими усіяний регіон.

Озеро Моно. Каліфорнія, США

Самые опасные водоемы Земли
Озеро Моно в Каліфорнії — одне з найстаріших озер в США і одне з найбільш смертоносних. У безстічному озері скупчилася велика кількість солей, у результаті чого його солоність в три рази більша, ніж в океані, а рівень рН дорівнює 10. Хоча вся ця сіль призвела до утворення дивовижних стовпів вапняного туфу, вона також зробила озеро небезпечним. Морські креветки, мухи і деякі види водоростей — це єдині живі істоти, які там мешкають. Птахи живуть там лише до тих пір, поки не вирішать зробити ковток, тому береги всипані їх тілами.

Озеро Ківу. Центральна Африка

Самые опасные водоемы Земли
Озеро Ківу смертельно через величезні запаси метану і вуглекислого газу, які зберігаються під ним. Самі по собі газові сховища безпечні, але достатньо, скажімо, виверження вулкану, щоб стався викид. І в цьому районі багато вулканів, що робить Ківу бомбою уповільненої дії і загрозою для мільйонів людей в околицях. Також вибух може бути викликаний спробою витягти ці гази. Родовище метану під озером здатне вирішити енергетичні проблеми Руанди, але один хибний крок — і кілька районів злетять у повітря.

Озеро Карачай, Челябінська область, РосіяРозташоване в Уральських горах озеро Карачай знаходиться недалеко від великого виробничого об’єднання «Маяк», яке колись виробляло плутоній. Крім витоку небезпечної речовини, в озеро скидалися стронцій-90 і цезій-137. Пробувши біля озера близько години, можна отримати смертельну дозу радіації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button