Поради

СРМ система для рекрутингу

Підбір персоналу — це сфера, в якій сьогодні також відбуваються інтенсивні процеси автоматизації. І якщо раніше системи управління взаємини з клієнтами (CRM) використовувалися в основному для продажу, то сьогодні існує СРМ система для рекрутингу, яка також являє собою прикладне програмне забезпечення, необхідне для поліпшення бізнес-процесів. Як приклад автоматизації рекрутингу можна привести портал Бітрікс 24. По суті, він являє собою відразу п’ять інструментів, включаючи контакт-центр, СРМ, інші додатки.

Автоматизація рекрутингу: актуальні тренди

Хоча багато хто сприймає роботу рекрутера як виконання простих рутинних завдань, насправді вона набагато складніше. Сьогодні пошук персоналу передбачає необхідність аналізу. Для цього HR-фахівець повинен вміти працювати з декількома джерелами інформації. Йому недостатньо розглядати ті резюме, які надсилають здобувачі або розміщують на сайтах працевлаштування.

Він повинен вміти працювати з соціальними мережами і месенджерами, створювати власний кадровий резерв, вишукувати ресурси всередині самої компанії. Зберігання всієї зібраної в процесі роботи інформації — ще одне важливе завдання. Робити це по-старому, в документах Word і Excel не має сенсу, оскільки їх важко аналізувати. Особливо це стосується великих компаній, де рекрутеру в будь-який момент можуть знадобитися статистичні дані по окремих позиціях або оплаті праці. Сучасні СРМ системи допомагають швидко формувати аналітичні звіти і відстежувати певні дані. Це підвищує ефективність роботи рекрутера, і водночас не вимагає від компанії серйозних вкладень.

Переваги СРМ для рекрутингу

На ринку представлені різні програмні продукти. У кожного з них є свої особливості і переваги. Наприклад, на порталі Бітрікс24 є можливості для тестування і навчання співробітників в режимі онлайн. Але є і загальні переваги, характерні для всіх подібних продуктів:

1) Можливість швидкого імпорту інформації, в тому числі з соціальних мереж.
2) Ефективний пошук кандидатів, які відповідають заздалегідь заданим параметрам, в тому числі за такими критеріями як освіта, досвід роботи, конкретні навички. Запити можна комбінувати так, як це буде зручно самому рекрутеру. Це дозволяє швидко відбирати кандидатури навіть в досить великих базах даних.
3) Налаштовувати всі параметри системи під власні потреби — це особливо важливо для великих компаній.
4) Отримувати аналітику в вигляді візуальної текстової інформації.
5) Створювати бази даних для формування кадрового резерву.
6) Сповіщати аплікантів про призначення співбесіди.

Додаткові можливості

CRM системи для рекрутингу, хоча і створюються для полегшення роботи рекрутерів, насправді виконують і інші важливі функції, в тому числі — управління внутрішніми комунікаціями між усіма співробітниками. Тобто вони потрібні не тільки для пошуку і навчання персоналу, а й для поліпшення взаємин в колективі, створення умов для продуктивної роботи.

Наприклад, в ці системи можуть бути інтегровані електронні заявки (наприклад, на канцтовари або оформлення пропуску). Це можуть бути також дошки оголошень компанії, які допоможуть співробітниками обмінюватися інформацією, яка не має стосунку до роботи, але важливою особисто для них — наприклад, щодо купівлі, продажу або оренді нерухомості або транспорту. Також автоматизовані системи дозволяють керівникам розсилати нагадування про будь-які важливі моменти робочого процесу.

Кнопка «Наверх»
Закрыть