Авто

США: частка електрокарів складе 75% до 2050 року

Якщо ціни на бензин залишаться такими ж низькими, як зараз, люди не стануть масово купувати електрокари.

США: доля электрокаров составит 75% к 2050 году

Компанія Energy Innovation зазначає, що процес витіснення двигунів внутрішнього згоряння електромобілями, буде дуже поступовим.

Він буде сильно залежати від цін на електрику, бензин, дизель, акумулятори, від лояльності покупців, а також від державної політики щодо стандартів економії палива.

Якщо ціни на бензин залишаться такими ж низькими, як зараз, люди не стануть масово купувати електрокари. Якщо ж електромобілі стануть доступнішими, акумулятори — дешевше, зручна система станцій підзарядки буде розташована по всій країні, а ціни на бензин піднімуться, то автомобілі з ДВЗ поступово відійдуть в сторону. У цьому випадку частка електрокарів на ринку складе 65% до 2050 року, а при найбільш сприятливих умовах ця цифра може досягти 70-75%.

Energy Innovation вважає, що поки масовий перехід на електромобілі не відбувається тому, що автовиробники не справляються з планом поставок. Зокрема, Tesla в третьому кварталі випустила всього 260 седанів Model 3, а планувалося лише за один вересень зібрати 1500 електромобілів.

На даний момент у США чверть всієї споживаної енергії припадає на частку бензинових і дизельних автомобілів. ККД транспорту на двигунах внутрішнього згоряння всього лише 20%. При цьому ККД електромобілів досягає 60%, а економічні витрати електрики у них — 1 долар на 69 кілометрів. Паливо для звичайних машин коштує в чотири рази дорожче.

Кнопка «Наверх»