Здоров'я

США накрила епідемія таємничої хвороби

Фахівці Центру з контролю і профілактики захворювань США (CDC) б’ють на сполох: у країні набирає обертів рідкісна інфекційна хвороба — гострий в’ялий мієліт, який уражає центральну нервову систему та може викликати довічний параліч.

Гострий в’ялий мієліт, або AFM (Acute Flaccid Myelitis) вважається надзвичайно рідкісною хворобою, що нагадує куди більш поширений поліомієліт. Помітне зростання числа хворих на вперше було зафіксоване в 2014 році, після чого Центр з контролю і профілактики захворювань США почав збирати статистику по AFM. Піки захворюваності зазвичай припадали на серпень і вересень. Але у 2018 році хвороба раптом почала поширюватися небаченими темпами.

У порівнянні з 21 підтвердженим діагнозом в 2017 році, до жовтня цього року зареєстровано вже 127 випадків гострого млявого мієліту — переважно на західному узбережжі США, в штатах Орегон і Вашингтон. Зараз AFM зареєстрований вже у 22 штатах, а всі хворі є дітьми до 18 років — середній вік маленьких пацієнтів становить всього чотири роки. Згідно з прогнозами CDC, захворювання продовжить своє поширення.

Як і поліомієліт, гострий в’ялий мієліт вражає сіру речовину спинного мозку, часто викликаючи довічний параліч м’язів. Проблема в тому, що на відміну від поліомієліту, вакцини для профілактики AFM не існує, як немає і ніяких препаратів для його лікування. За інформацією Центру по контролю і профілактиці захворювань США, попри всі зусилля фахівців, збудники захворювання дотепер залишаються загадкою.

Можливими причинами виникнення цієї рідкісної та небезпечної хвороби CDC розглядає віруси, токсини й навіть генетичні порушення. Судячи з виявлених випадків, AFM приводить до більшої кількості серйозних ускладнень у дітей, ніж кір, Ебола і Зіку разом узяті. Центр з контролю і профілактики захворювань США також зазначає, що гострий в’ялий мієліт не заразний і не передається від людини до людини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button