Земля

Стародавні люди найпізніше заселили Бразилію та Уругвай (фото)

Аналіз ДНК стародавніх поселенців розкрив історію ранньої колонізації древніми людьми Південної Америки.

Америка була останнім континентом, населеним людьми. Дослідники з Атлантичного Університету Флориди та Університету Еморі проаналізували ДНК двох стародавніх людей, знайдених у двох різних археологічних пам’ятках на північному сході Бразилії. Результати секвенування та геномний аналіз показали, як мігрували стародавні люди.

Нове дослідження припускає, що стародавні люди спочатку колонізували східну частину материка — області, що оточують Анди з боку узбережжя Тихого океану. Після чого перемістилися в район Лагоа-Санта на південному сході Бразилії. Звідки міграція розвивалася у двох напрямках на південь до Уругваю та на північ Бразилії до Панами.

Напрямок міграції (ліворуч) і співвідношення генетичних слідів неандертальця (фіолетовий) і денисівців (зелений) в геномі різних народів Південної Америки. Зображення: Атлантичний Університет Флориди

Первинна колонізація завершилася близько тисячі років тому, коли міграційний маршрут довжиною близько 5,2 тис.км, що проходить уздовж атлантичного узбережжя, зв’язав Уругвай і Панаму.

Дослідження підтвердило наявність генів неандертальців у древніх жителів Південної Америки. Крім того, вчені виявили сильні австралійські генетичні сигнали і сліди денисівських людей.

“Весь Тихий океан простягається між Австралазією та Америкою, і ми досі не знаємо, як ці спадкові геномні сигнали з’явилися в Центральній та Південній Америці, не залишаючи слідів у Північній Америці”, – говорить Андре Луїс Кампелу дос Сантос, дослідник з Атлантичного університету Флоренції, співавтор роботи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments