Земля

Масивний удар космічного об’єкта запустив магнітне поле Землі

Дослідники припустили, що магнітне поле Землі з’явилося після удару по планеті масивного об’єкта. Це пояснить і походження Місяця.

Дослідники пояснили, що захисне магнітне поле, яке оточує Землю, настільки сильне, що воно повинно було сформуватися на самому початку історії планети, приблизно 4,5 млрд років тому. При цьому тепер експерти прийшли до висновків, що воно з’явилося через удар протопланети, розміром з Марс.

Міжпланетне зіткнення було настільки колосальним, що в результаті нього утворилися шматки матеріалу, з яких сформувався Місяць. Вчені десятиліттями вивчають ізотопи, метеорити та геологію, щоб визначити, як утворився Місяць, але гіпотеза магнітного поля вивчена не так ретельно.

Земля генерує своє магнітне поле за допомогою геодинамо, яке вимагає, щоб планета оберталася з певною швидкістю і мала внутрішню рідину, здатну проводити електрику. Розплавлене залізне зовнішнє ядро Землі є тим місцем, де відбувається перетворення електричної і магнітної енергії.

Поле є самопідтримуваним, оскільки магнітне поле індукує струм, воно і генерує магнітне поле. Але як цей процес виник — погано вивчено. У статті автори зазначають, що це ключові питання, які слід задати під час майбутніх досліджень, щоб визначити, чи існувало сильне поле до або після зіткнення.

Поле працює завдяки швидкому обертанню Землі, що є ключем до підтримки магнетизму. За словами дослідників, динамо працює тільки в тому випадку, якщо воно підтримується, і не може перезапуститися через фізичні обмеження в надрах Землі.

Автори додали, що врахування цього динамо-обмеження може допомогти майбутнім дослідникам визначити час виникнення магнітного поля Землі. Вони також просять провести додаткові дослідження, заглиблюючись в історію поля Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments