Земля

Вчені виявили 224 нових види тварин у районі річки Меконг

Тритон з диявольськими рогами, стійкий до посухи бамбук і мавпа, названа на честь вулкана, опинилися серед 224 нових видів, виявлених у районі річки Великий Меконг у 2020 році. Про це заявив Всесвітній фонд дикої природи (WWF).

Smithsonian’s National Museum of Natural History

Відкриття, перераховані у звіті WWF, включають нового скельного гекона, знайденого в Таїланді, один з видів тутового дерева у В’єтнамі і великоголову жабу у В’єтнамі і Камбоджі. Цій країні вже загрожує вирубка лісів. Попа-лангур — мавпа з довгими кінцівками і довгим хвостом названа на честь згаслого вулкана Маунт-Попа. Тут проживає близько 100 особин – це найбільша популяція цього виду.

У М’янмі виявлено печерну рибу блідого жовто-білого кольору, яка настільки відрізняється від інших риб того ж сімейства, що вчені вирішили створити для неї цілий новий рід. Ще серед «новеньких» є райдужна змія — її луска переливається синім і зеленим на світлі.

За словами WWF, 224 нових види підкреслили багату біорізноманіття регіону Меконга, який охоплює Таїланд, М’янму, Лаос, Камбоджу та В’єтнам.

Але це ще і підкреслює загрози, з якими стикається дика природа у «фрагментованих і деградованих природних довкіллях».

Відкриття в районі Меконгу «демонструють, що цей регіон, як і раніше, є передовим для наукових досліджень і осередком різноманітності видів, — йдеться у звіті, — Однак ці відкриття також є суворим нагадуванням про те, що ми можемо втратити, якщо населені пункти і діяльність людини з розвитку регіону продовжать руйнувати природне середовище».

Багато видів вимирають ще до того, як їх виявляють, через руйнування довкілля, хвороб, що поширюються в результаті діяльності людини і конкуренції з боку інвазивних (завізних) видів, а також руйнівних наслідків незаконної торгівлі дикими тваринами.

У звіті ООН за минулий рік йдеться, що незаконний обіг диких тварин у Південно-Східній Азії відновлюється після спаду, викликаного обмеженнями, пов’язаними пандемією, коли багато країн закрили кордони і посилили контроль.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button