Наука

Стать людини визначили по запаху рук

Американські хіміки показали, що аналіз запахових слідів, знайдених на місці злочину, дозволяє з високою точністю назвати стать людини, яка їх залишила.

Image by Freepik

У кожного свій запах. Створює його набір летких органічних речовин багато в чому залежить від особистих генетичних особливостей, фізіології, індивідуальної мікрофлори, навколишнього середовища. Ми реагуємо на запахи інших людей, часто самі того не усвідомлюючи. Так, автори нової роботи показали, що по пахучим слідах рук можна з високою точністю з’ясувати стать людини, який їх залишила. Про це розповідається в новій статті, опублікованій в журналі PLOS One.

Кеннет Фуртон (Kenneth Furton) і його колеги з Міжнародного Університету Флориди проводили експерименти з 30 добровольцями-чоловіками і таким же числом жінок. Учасників просили не мити долоні як мінімум за годину до досліду, після чого ті протягом десяти хвилин м’яли в руках ватяні кульки. Після цього дослідники витягували леткі органічні речовини зі зразків, які потім аналізували за допомогою газової хроматографії та мас-спектрометрії.

Це дозволило вченим скласти хімічні “профілі”, характерні для представників різних статей. Спираючись на такі дані, вони точно визначили стать у 29 учасників кожної групи — таким чином, точність склала майже 97 відсотків. За словами авторів роботи, це “дозволить докорінно змінити підходи до аналізу запахів, які використовують сьогодні в криміналістиці”.

Справді, саме руки найчастіше служать джерелами слідів, залишених на місці злочину. Експерти використовують відбитки пальців або фрагменти шкіри, з яких можна витягти ДНК підозрюваного. Однак такі докази доступні далеко не завжди. Іноді в розпорядженні слідчих – лише запахові сліди. Їх аналіз на основі нового методу дозволить якщо не вказати на особу злочинця, то принаймні визначити його стать, звузивши коло потенційних підозрюваних.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button