Аналітика

Американські ЗМІ турбує доля української мови.

Не секрет, що протягом останнього року інтерес світової громади до України сильно підвищився. Черговим доказом цього стала розгорнута стаття на тему української мови, яку надрукував американський журнал Newsweek, повідомляють новини України.

Така подія достатньо значима, адже даний тижневик займає друге місце за накладом по всім Сполученим Штатам. Автором статті стала журналістка Сара Тополь, яку дуже зацікавив новостворений громадський рух «И так поймут», що бореться а права української мови на рідній землі. У своїй роботі авторка розповіла, як українським громадянам важко відстояти своє право на спілкування рідною мовою, яке їм, до речі, гарантує конституція країни. Особлива увага була приділена законодавчому статусу єдиної державної мови, а  також її використання у побутовому житті.

Newsweek

Заголовок статті в оригіналі звучить як: «Tongue-Tied on Ukraine`s Front Lines», що в перекладі означає «Мовна лінія українського фронту».

Коли стаття з`явилася у соціальних мережах на території України, користувачі одразу почали висловлювати свою  думку. Більшість ідей стосувалися того, що закордонний світ розуміє на скільки українська мова важлива для збереження держави, а от більшість наших співвітчизників – ні.

Інтерв’ю журналу Newsweek давав засновник вже офіційної громадської організації Роман Матис. Позитив від розмови з американським виданням він вбачає в тому, що отримана стаття була передрукована великою кількістю світових видань, в результаті чого все більше країн стали поінформовані про нашу проблему. Навіть «Цензор» – українське видання без україномовної версії, розмістив статтю.

Цікавою також стала реакція російських СМІ. Журналісти, як завжди, подали інформацію у вигідному для них ключі. Романа Матиса було названо українцем, який живе з ціллю витіснити російську мову з українського суспільства. СМІ повідомили: «Американське видавництво розповіло читачам історію одного українця, який вже визначився з головною ціллю свого життя – боротьба з російською мовою…».

Знайти інформацію та ознайомитися з діяльністю громадського руху «И так поймут» можна на їх сторінці у мережі «Facebook». Зараз там налічується майже 10 тис. підписників. Головним досягненням учасників руху стало українське маркування іноземної  побутової техніки, яку вже можна знайти в магазинах.

За останній час громадський рух відзначився співпрацею з найбільшим банком України «ПриватБанком» та гучним скандалом пов`язаним з українізацією блогу Юлії Савостіної.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button