Всесвіт

Створена 3D-карта мільйона далеких галактик, прихованих за Магеллановими хмарами (фото)

За допомогою знімків з високою роздільною здатністю і комп’ютерного моделювання, дослідники сформували карту, розташування далеких галактик, що переховуються за сусідами Чумацького Шляху.

Фото: Велика Магелланова Хмара. Фото: ESO / VMC Survey

Дослідники з Кільського університету створили найбільшу карту раніше прихованих галактик. Вчені використовували оглядовий телескоп VISTA в Чилі, щоб сфотографувати галактики — супутники Чумацького Шляху: Великі і Малі Магелланові хмари. Завдяки високій роздільній здатності знімків, астрофізикам вдалося розглянути проміжки між зірками в кожному з них. Таким чином, вони могли бачити більш далекі галактики.

Ці віддалені “приховані” галактики здаються тьмянішими і червонішими через пил у Магелланових хмарах. Щоб виключити вплив пилу, вчені використовували Австралійський радіотелескоп GASKAP і створили детальну карту газу і пилу в Магелланових хмарах.

Частина знімка Малої Магелланової Хмари. Деякі з далеких галактик обведені зеленим кружком. Зображення: ESO/VISTA Magellanic Clouds Survey

Ще одна проблема полягала в тому, щоб відрізнити зірки від галактик, кажуть вчені. При цьому кількість об’єктів на знімках настільки велика, що вручну це зробити було неможливо. Дослідники використовували дані обсерваторії Gaia для вимірювання крихітних зрушень у положенні зірок з часом, тоді як набагато віддалені галактики залишалися на тому ж місці. Галактики також червоніші, ніж яскраві зірки, тому колір допоміг видалити більше зірок з набору даних. Колір також вказує, наскільки далеко знаходяться галактики (завдяки їх червоному зсуву в результаті розширення Всесвіту).

Астрофізики використовували машинне навчання, щоб навчити ШІ обробляти отримані дані. В результаті вчені створили найбільшу з коли-небудь існуючих 3D-карт галактик, раніше прихованих за Магеллановими хмарами, що охоплюють приблизно 1 мільйон галактик.

“Магелланові хмари – прекрасні галактичні супутники, але, на жаль, вони блокують частину нашого погляду на об’єкти далі. Наша робота допомагає подолати це і заповнити прогалини в нашій карті Всесвіту”, – говорить Джессіка Крейг, астрофізик з Кільського університету.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button