Всесвіт

США мають намір до кінця 2024 року відправити астронавтів на навколомісячну станцію

Адміністрація президента США Дональда Трампа розраховує відправити до кінця 2024 року астронавтів на плановану місячну орбітальну станцію з тим, щоб встановити на супутнику Землі постійна присутність.

Про це заявив у четвер віце-президент США Майкл Пенс під час виступу в Космічному центрі імені Джонсона в Х’юстоні (штат Техас), воно транслювалося на сайті Білого дому.

За словами Пенса, американська адміністрація вважає Місяць «ключовою точкою» в тому, що стосується освоєння космосу. Віце-президент зазначив, що США «активно ведуть розробки», що стосуються проекту Lunar Orbital Platform-Gateway, яке передбачає створення «першої космічної станції, що буде знаходитися на орбіті Землі». Пенс називав цю станцію «найважливішою умовою для створення аванпосту на Місяці і місії на Марс».

«У минулому році NASA почало взаємодіяти з американськими розробниками з метою створення унікальної електрорушійної системи для Gateway», — констатував Пенс. Він зазначив, що адміністрація США працює з Конгресом з метою виділення $500 млн на те, щоб робота над Lunar Orbital Platform-Gateway перейшла «у виробничу стадію». За словами Пенса, «нас відділяють лише кілька років від запуску перших будівельних блоків Gateway в космос». США, як підкреслив віце-президент, «невпинно ведуть роботу з тим, щоб до кінця 2024 року надіслати американський екіпаж на Lunar Orbital Platform».

«Наш погляд знову спрямований на Місяць. На цей раз ми не задовольнимося лише тим, щоб залишити на ньому сліди», — сказав він. За словами Пенса, «зараз для США настав час скористатися всім, що ми дізналися за десятиліття» і «встановити постійну присутність на Місяці і поблизу нього».

Про плани щодо створення зазначеної навколомісячній станції стало відомо навесні 2016 року. Тоді повідомлялося, що спільно з американською корпорацією Boeing ведеться попереднє опрацювання створення навколомісячної інфраструктури на підтримку майбутніх планів національних агентств. Раніше передбачалося, що станція отримає назва Deep Space Gateway, однак зараз у документах NASA її іменують Lunar Orbital Platform-Gateway.

Кнопка «Наверх»
Закрыть