Наука

Кишкові бактерії безпосередньо впливають на спортивні результати

Відомо, що склад нашого кишкового мікробіому впливає на багато аспектів нашого здоров’я і самопочуття. Нові дослідження говорять про те, що наш мікробіом впливає і на спортивні результати.

Image by Ryan McGuire from Pixabay

Як виявилося, більш стабільні спільноти кишкових бактерій можуть підвищити витривалість серед бігунів. Вчені припускають, що дієта може відігравати ключову роль у цьому ефекті.

Раніше дослідження показали, що фізичні вправи можуть безпосередньо впливати на склад кишкових бактерій. Як виявилося, існує і зворотний ефект. Наприклад, у марафонців після змагань підвищується кількість певних видів бактерій. Деякі з них відповідають за мотивацію до занять спортом.

Вчені з британського Університету Англії Раскін вирішили більш детально розглянути взаємозв’язок між кишковими бактеріями і бігом. Набравши добровольців, які професійно займалися бігом, вчені вирішили перевірити, як зміна дієти вплине на їх спортивні результати.

Спортсменів перевели на раціон або з високим вмістом білка, або на дієту з високим вмістом вуглеводів. Вчені виявили, що у тих, хто дотримувався високобілкової дієти, спостерігалося порушення стабільності кишкових бактерій зі значним скороченням різноманітності видів і більш високим рівнем бактеріальних компартментів. Цікаво, що команда виявила, що це призвело до зниження продуктивності на 23,3%. І навпаки, дієта з високим вмістом вуглеводів призвела до поліпшення результатів на 6,5% серед цієї групи.

“Ці результати свідчать про те, що дієта з високим вмістом білка може негативно вплинути на кишечник через зміну мікробної структури, в той час, як споживання з високим вмістом вуглеводів, наприклад, що містять різні злаки і овочі, було пов’язано з більшою стійкістю кишкової мікрофлори», — сказав автор дослідження доктор Джастін Робертс.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button