Наука

Створені «безсмертні» стовбурові клітини для дешевого штучного м’яса

Дослідники розробили бичачі м’язові стовбурові клітини, які швидко ростуть і можуть ділитися сотні разів і, можливо, навіть нескінченно.

Дослідники з Центру клітинного сільського господарства Університету Тафтса розробили стовбурові клітини для виробництва штучного м’яса, які захищені від помилок при діленні і можуть швидко рости. Технологія повинна скоротити вартість вирощування м’яса в біореакторах і підвищити доступність штучного м’яса.

Більшість клітин у міру ділення і старіння починають втрачати ДНК на кінцях своїх хромосом, званих теломерами. Це може привести до помилок при копіюванні або відновленні ДНК. Це також може привести до втрати генів і, в кінцевому підсумку, до загибелі клітин. Дослідники сконструювали бичачі м’язові стовбурові клітини так, щоб вони постійно відновлювали свої теломери, зберігаючи хромосоми «молодих» і готовими до наступного раунду реплікації і клітинного ділення.

Другий крок до «безсмертя» клітин полягав в тому, щоб змусити їх безперервно виробляти білок, який стимулює критичну стадію клітинного ділення. Це ефективно прискорює процес і допомагає клітинам рости швидше.

М’язові стовбурові клітини — це не кінцевий продукт, придатний для харчування. Вони повинні не тільки ділитися і рости, але і диференціюватися в зрілі м’язові клітини. Дослідники в серії експериментів показали, що «безсмертні» стовбурові клітини дійсно диференціювалися в зрілі клітини, хоча і не повністю ідентичні натуральним, але відповідають всім вимогам.

Для виробництва клітинного м’яса потрібні м’язові і жирові клітини з дуже високою здатністю до зростання і поділу. Існуючі технології, схвалені регулюючими органами, дозволяють створювати штучні клітини, але такі продукти відносно дорогі, а виробництво важко масштабувати.

М’язові стовбурові клітини, взяті у живих тварин для культивування, зазвичай діляться близько 50 разів, після чого вони починають «старіти» і вимагають заміни. Альтернативна технологія може подолати ці обмеження і створити легко масштабоване виробництво.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button