Технології

Створений найбільший літак з «нульовим викидом»

Машина з двигуном потужністю 560 кВт успішно здійснила перший пробний політ.

Прогрес в області розробки електричних двигунів і електротранспорту торкнувся в тому числі авіацію. Перші літаки з електричними моторами вже успішно піднімаються в повітря.

Так, у грудні минулого року канадська компанія Harbour Air провела успішні випробування шестимісного гідролітака з двигуном MagniX, потужність якого складає близько 560 кВт (750 кінських сил). А тепер за допомогою такої ж силової установки інженери компанії змогли підняти в повітря куди важчу машину — дев’ятимісний літак eCaravan, створений на основі турбогвинтового Cessna 208B.

Як повідомляє веб-сайт New Atlas, політ відбувся на випробувальному полігоні Моузес-Лейк у штаті Вашингтон, що належить компанії AeroTEC: вона допомагала Harbour Air в модифікації літака. Параметри тестового польоту поки не відомі, але, судячи з фотографій, eCaravan піднявся на досить велику висоту.

eCaravan в польоті / MagniX
«Я пишаюся новаторською роботою, виконаної нашими інженерами, технічними спеціалістами та командою льотчиків, — говорить Хьюман, президент і генеральний директор AeroTEC. — AeroTEC знаходиться на передньому краї, розробляючи процеси і кращі практики, які прокладуть шлях для електричної авіації».

До речі, цей політ став у своєму роді рекордним: хоча eCaravan — «малюк» серед всіх літаків, але на сьогодні це найбільший літак з «нульовим викидом».

Літаки Cessna 208B використовуються для регіональних вантажопасажирських перевезень на невеликі відстані. Перехід цих машин на електричну тягу дозволить зробити малу авіацію дешевшою і водночас екологічнішою.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button