Здоров'я

6 лікарських препаратів, які викликають синдром сухого ока

Люди, які приймають навіть рецептурні ліки, можуть не розуміти, наскільки звичайні таблетки, спреї, краплі і рідини можуть сприяти адекватній гідратації очей.

Сухість очей — хронічний стан, що може бути пов’язаний з багатьма факторами, починаючи від ліків проти простуди і закінчуючи ліками, що відпускаються за рецептом.

Ось кілька категорій ліків, пов’язаних з сухим оком:

Антигістамінні

Антигістаміни, такі як фексофенадин, лоратадин, зіртек і дифенгідрамін, блокують дію хімічного гістаміну, який організм виробляє, опираючись алергенам. Вони можуть забезпечити необхідне полегшення симптомів алергії, включаючи чхання, свербіж, сльозоточивість очей і нежить.

  • На жаль, ці препарати також впливають на ваші очі, зменшуючи водянисту сльозоточиву плівку, яка забезпечує їх вологість.

Судинозвужувальні краплі

Те, що усуває закладеність носа, може негативно позначитися на ваших очах. Краплі працюють, звужуючи кровоносні судини в мембранах носа. Потік крові в набряклу носову тканину знижується, що дозволяє “заблокованому” носу дихати з легкістю.

  • Як і антигістаміни, вони зменшують виробництво природної слізної рідини.

Препарати, що знижують кров’яний тиск

Люди, які приймають ліки за рецептом, щоб знизити кров’яний тиск і вилікувати серцево-судинні захворювання, також можуть страждати від сухого ока. Бета-блокатори, наприклад, уповільнюють серцевий ритм, зменшують силу скорочень серцевого м’яза і скорочення кровоносних судин.

  • Також ці препарати зменшують чутливість рогівки.

Антидепресанти, антипсихотичні препарати і препарати від хвороби Паркінсона

Елавіл (амітриптилін), трициклічний антидепресант і тіоридазин для шизофренії належать до групи ліків з так званими антихолінергічними ефектами. Вони блокують передачу нервових імпульсів, і це може негативно позначитися на гідратації очей.

Популярні ліки, такі як Золофт (сертралін) і Паксил (пароксетин), належать до іншого класу антидепресантів, які називаються селективними інгібіторами зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС). Але вони теж можуть викликати сухість очей.

Гормональна терапія і оральні контрацептиви

Жінки, що приймають гормональну терапію, особливо естроген, мають більшу ймовірність розвитку сухого ока.

  • У дослідженні, в якому брало участь понад 25 000 жінок у постклімактеричному періоді, у тих, хто приймав тільки естроген, на 69% збільшився ризик сухого ока, а у тих, хто приймав естроген плюс прогестерон, ризик на 29% вище, ніж у жінок, які не приймають гормони.

Засоби від акне

Дерматологи іноді призначають ізотретиноїн для важких, рубцевих вугрів або вугрів, які не реагують на інші методи лікування. Відомо, що він також викликає подразнення очей і повік.

Натхнення: www.medpulse.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button