Технології

Найменший двигун у світі створено в Кембриджі

Фахівці з Кембриджського університету змогли розробити найменший з нині існуючих у світі повністю функціональний двигун. Агрегат, як заявляють учені, здатний вести управління наноботами (медичними ботами в тому числі), які здатні переміщатися в людському організмі.

Прототип даного агрегату називається наноперетворювачем і сконструйований з маленьких золотих кульок, які покриваються спеціальним полімерним гелем. Силовий агрегат на мікроскопічному рівні створює силу, яка в додатку на одиницю ваги більше потужності будь-якого існуючого двигуна або мускула.

Дослідники запевняють, що агрегат працює швидше з допомогою фізичних, а не хімічних процесів. Він має в своїй конструкції наночастинки золота розміром близько 0,06 мікрона – в тисячу разів тонше, ніж будь-який людський волосся.

Повідомляється, що наноперевторювач має можливість управління наноботами, приблизно як поршень в автомобільному двигуні, але при цьому він менше в мільярди разів. Вчені заявляють, що вже зараз працюють над практичним застосуванням даної розробки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button