Технології

Створено міцний пластик, який розкладається за кілька днів

Дослідники розробили поліефір, який відповідає всім властивості стандартного пластику, але не небезпечний для природи.

Німецькі хіміки з Університету Констанца розробили міцний і біорозкладаний пластик. Модернізований поліефір пружний і стабільний і нагадує за властивостями пластик HDPE (поліетилен високої щільності), але містить спеціальні «точки розриву», які сприяють швидкій утилізації.

Новий пластик поліефір-2,18 складається з двох основних модулів: короткої діольної ланки з двома атомами вуглецю і дикарбонової кислоти з 18 атомами вуглецю. Завдяки своїй кристалічній структурі він проявляє як механічну стійкість, так і термостійкість.

Пластмаси складаються з довгих ланцюгів одного або декількох основних хімічних модулів, (мономерів), пояснюють вчені. Більшість з використовуваних пластмас, відрізняються високою кристалічністю і водовідштовхувальними властивостями. Саме ці особливості роблять пластик таким затребуваним в промисловості і повсякденному житті, але вони ж ускладнюють природне розкладання.

Щоб подолати цю несумісність між стабільністю та біорозкладаністью пластмас, вчені додали до своїх матеріалів хімічні “точки розриву”. Під впливом ферментів хімічні полімери руйнуються в заданих місцях, що істотно прискорює процес переробки.

Дослідники провели лабораторні експерименти з природними ферментами та випробування на промисловому компостному заводі. Протягом декількох днів в ході лабораторного експерименту поліефір розкладався ферментами. Мікроорганізмам компостувального заводу знадобилося близько двох місяців, щоб повністю розбити пластик.

Хіміки продовжують вивчати властивості нової речовини, щоб знайти можливості повторного використання перероблених матеріалів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button