Технології

Сонячна енергія з будь-якої поверхні

У стінах Стенфордського університету наукова група під керівництвом Сяолінь Чжен розробила унікальні сонячні панелі. Вони виконані у вигляді самоклеючої плівки, яку легко нанести на різноманітні поверхні.

02-01-15-foto-600x407-1

Самоклеюча сонячна панель являє собою своєрідний стікер, досить тонкий і гнучкий, щоб його можна було нанести і на вікна хмарочосів, і на поверхню літака. На таку ідею Сяолінь Чжен наштовхнув її батько, який якось зауважив, що добре було б покрити сонячними панелями не тільки дах, а й всю будівлю цілком (в Китаї багато будівель мають такі панелі на даху).

У 2010 році Чжен познайомилася зі статтею, яка описує один вельми цікавий експеримент. Суть його полягала в зануренні у воду нікелю з вирощеним на ньому графеном (наноматеріал, який утворений шаром атомів вуглецю товщиною в один атом). Сам нікель розташовувався на кремнієвій пластині і під водою відокремлювався від її поверхні разом з графеном. Саме це і лягло в основу створення ультратонкої гнучкої сонячної панелі.

[ads2] Стандартні сонячні панелі виготовляються на кремнієвих або скляних пластинах. Тому вони виходять досить важкими. Отже, місце застосування подібних панелей вкрай обмежено. Що стосується пластику та паперу, то вони дають панелі необхідну гнучкість, але не володіють достатньою хімічною і температурною міцністю.

Читайте також: Рекорд ефективності сонячних панелей

Чжен запропонувала використовувати ту ж скляну або силіконову поверхню в якості основи, от тільки між панеллю і основою прокласти металевий шар. Після замочування отриманого “листкового пирога” у воді (протягом декількох секунд) металевий шар відокремлюється від поверхні. Як результат – робоча сонячна панель всього в декілька мікрон завтовшки. Така товщина і висока гнучкість дозволяють розміщувати отриманий матеріал на будь-якій поверхні, хоч на мобільному телефоні.

Якщо говорити про кількість виробленої енергії, то ультратонкі панелі Чжен виробляють її стільки ж, скільки їх більш громіздкі і жорсткі “побратими”. Ось тільки у наявності колосальна економія при виробництві, а також менш трудомісткий монтаж. До переваг відноситься і той факт, що кремнієві пластини придатні до повторного використання, так як залишаються після нього повністю чистими.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button