Технології

Енергія з бактерій: як перетворити органічне сміття в біопаливо

Канадські вчені знайшли спосіб перероблювання органічних відходів у біопаливо за допомогою бактерій. Розчин корисних мікроорганізмів залишки їжі перетворює в екологічно чисті матеріали, які можна використовувати замість нафтопродуктів. За словами дослідників, їх технологія доступна навіть для невеликих господарств.

Фахівці в області екологічної інженерії Університету Вотерлу (Канада) розробили технологію перетворення харчових відходів в екологічно безпечний повністю розкладну мікроорганізмами хімічну речовину за допомогою корисних бактерій. Отриманий субстрат може надалі використовуватися в якості палива і інших продуктів перероблення вуглеводнів. Про це повідомив журнал Bioresource Technology.

«Для нас, екологічних біотехнологів, харчові відходи — величезний ресурс. Завдяки сучасним технологіям вони можуть бути джерелом безлічі корисних хімікатів і палива», — заявив розробник технології, директор лабораторії екологічної біотехнології Університету Вотерлу професор Хен Сул.

Професор переконаний, що широко застосовувана в даний час по всьому світу технологія метанового бродіння застаріла. Біосміття при такій системі перероблення розкладається в реакторах на величезних заводах і виробляє газ, який потім спалюється для виробництва електроенергії. На думку вчених, дана технологія дуже дорога, а відходи виробництва необхідно згодом піддавати очищенню.

У розробленому канадськими технологами реакторі відбувається повна природна ферментація будь-яких органічних речовин, у тому числі залишків їжі. Для запуску процесу в систему перероблення заливається особлива суміш бактерій, які просочуються у відходи і перетравлюють їх, утворюючи карбонові кислоти. Ці органічні сполуки мають безліч застосувань, в першу чергу в якості заміни сирої нафти.

Нова технологія не тільки розв’язує проблему надлишку сміття на планеті, але і значно знижує шкоду від видобутку вуглеводнів та використання продуктів нафтохімії. За словами професора, його система перероблення дешевше і ефективніше будь-яких наявних на сьогодні технологій, при цьому використання його міні-реакторів не вимагає побудови гігантських заводів і додаткового очищення. Дана система перероблювання може застосовуватися навіть у невеликих господарствах.

«Таку систему зможе дозволити собі навіть невелике містечко. І тоді відпаде необхідність везти органічні харчові відходи на далеко розташовані величезні переробні підприємства», — стверджує.

У найближчих планах дослідників — подальший розвиток і вихід на ринок «чистих» технологій. Вони впевнені, що цей процес займе не більше чотирьох-п’яти років.

За оцінками вчених, протягом року кожна людина виробляє сотні кілограмів харчових відходів. Велика частина викинутої їжі, лушпиння та іншого біосміття відправляється на звалища. Щорічна світова шкода такого забруднення оцінюється фахівцями в $1,3 трлн.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button