Земля

Створено новий метод очищення води від залишків антибіотиків

У поверхневих водах збільшується концентрація фармацевтичних препаратів, які потрапляють в організм людини з питною водою. Вчені-екологи знайшли спосіб очистити питну воду від шкідливих залишків медикаментів.

Чиста питна вода вважається одним з найцінніших ресурсів Землі, що знаходяться під загрозою зникнення.

Видалення небезпечних забруднень різного походження з води як і раніше є однією з невирішених проблем. У дослідженні, опублікованому в Environmental Research, вчені досліджували застосування нових ефективних методів очищення води для усунення двох забруднень: сульфаметоксазолу і триметоприму. Обидві речовини – антибіотики, вони широко використовуються для лікування захворювань легенів і нирок як у ветеринарії, так і в медицині.

Використання високої окислювальної здатності радикалів вважається найбільш ефективним інструментом для видалення забруднення з води завдяки мінералізації. Процеси розширеного окислення можна класифікувати по-різному, але в основному вони діляться на категорії залежно від джерела вільних радикалів. Зазвичай окислювачі, які використовуються для їх утворення радикалів, включають пероксид водню (H2O2) і озон (O3). В останні роки все частіше використовуються альтернативні окислювачі, такі як персульфат (PS).

«У нашому дослідженні ми зосередилися на озоні. А саме на комбінованих процесах озону з пероксидом водню (O3/H2O2) і озону з персульфат (O3/PS). Остання технологія якраз є перспективним рішенням в області процесів окислення для очищення води. Ефективність процесу O3/PS при розкладанні залишків антибіотиків у воді раніше не вивчалась, і наші результати дуже багатообіцяючі », – пояснює Ніїна Дулова, старший науковий співробітник лабораторії екологічних технологій TalTech в Естонії і керівник дослідження.

Нині озон в основному використовується на водоочисних спорудах для знезараження води, однак цього недостатньо для видалення небезпечних залишків фармацевтичних препаратів. Тільки використання озону для окислення видалить залишки антибіотиків з води.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button