Технології

Студенти розробили триногого стрибаючого робота для дослідження астероїдів (відео)

Роботом керує нейронна мережа, навчена з допомогою глибокого навчання з підкріпленням у вигляді моделювання.

Студенти Швейцарської вищої технічної школи Цюриха (ETH Zurich) розробляють робота, який може пересуватися за умов надзвичайно низької гравітації, підстрибуючи як людина. Пристрій підійде для дослідних місій на астероїдах.

SpaceHopper — – це легка платформа, розроблена для пересування в умовах низької гравітації. Робот виготовлений із деталей, придатних для використання у космосі. Його висота 24,5 см, а вага 5,2 кг.

Пристрій використовує три ноги для вирівнювання тіла під час польоту під час підготовки до приземлення замість гіроскопів чи маховиків. Рухом ніг для правильного приземлення керує нейронна мережа, навчена за допомогою глибокого навчання із підкріпленням. Точність рухів гарантує, що пристрій плавно та контрольовано приземлиться на ноги.

SpaceHopper може стрибати та стабілізуватися у повітрі, використовуючи ноги для точного переміщення по великих ділянках землі. На думку розробників, це може відкрити широкий спектр нових можливостей для дослідження цього недослідженого регіону нашого сонячного сусідства.

Тестування робота за умов низької гравітації

За допомогою стрибків робот долає великі відстані з разючою ефективністю, показали експерименти в симуляторах низької гравітації. У поєднанні з точним контролем орієнтації під час польоту марсохід може переміщатися в порожнечі з безпрецедентною маневреністю, гарантуючи, що він досягне пункту призначення. Наприклад, при моделюванні гравітації Церери робот впевнено стрибав у задані точки на відстані до 6 метрів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button