Наука

Світлотерапія зменшить побічні ефекти від лікування раку

Дослідники створили фрагменти антитіл, активовані ультрафіолетовим світлом, які можна використовувати для лікування онкологічних захворювань.

Біологи з Університету Східної Англії вдосконалили технологію терапії онкологічних захворювань моноклональними антитілами. Створені ними речовини активуються тільки під впливом світла в заданій області, щоб уникнути побічних ефектів від лікування.

Ілюстрація активації антитіл під впливом світла. Зображення: Thomas Bridge et al., Nature Chemical Biology

Для активації модифікованих антитіл вчені використовують світлодіоди. Під впливом ультрафіолетового випромінювання антитіла утворюють ковалентний зв’язок зі сусідніми раковими клітинами. Це схоже на злиття двох шматків пластику, пояснюють вчені, молекули ліків прикріплюються до пухлини.

Дослідники відзначають, що для лікування раку шкіри світлодіодами можна впливати ззовні, в інших випадках — їх можна імплантувати під час хірургічної операції.

“Це зробить лікування раку більш ефективним і цілеспрямованим, оскільки це означає, що під час терапії активуються лише молекули в безпосередній близькості від пухлини, і це не вплине на інші клітини”, – говорить Аміт Сачдева, дослідник хімічної школи Університету Східної Англії та співавтор роботи

Терапія моноклональними антитілами – тими, які виробляються імунними клітинами, що походять від однієї клітини попередниці — застосовується для лікування різних онкологічних захворювань. Але розроблені способи терапії за допомогою таких антитіл все ще можуть викликати серйозні побічні ефекти, оскільки мішені для ліків присутні не тільки в клітинах пухлин, але і в здорових клітинах. Локалізована активація препаратів тільки в потрібній області допоможе скоротити небажані ефекти, вважають вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button