Технології

Перший натільний пристрій визначає, коли людині варто замовкнути (фото+відео)

Маленький, м’який і гнучкий бездротовий пристрій, розроблений інженерами-біомедиками, кріпиться на верхній частині грудної клітки для моніторингу голосової активності в режимі реального часу.

Співробітники Північно-Західного університету розробили перший розумний натільний пристрій, який відстежує, як часто люди використовують голос для розмови та співу. За допомогою спеціального додатку девайс заздалегідь попереджає користувача про те, що йому пора взяти перерву. Мета – запобігти втомі і порушення роботи голосових зв’язок.

Перший у своєму роді бездротовий пристрій з батарейним живленням і супутніми алгоритмами стане в нагоді для професійних співаків, вчителів, політиків, працівників колл-центрів, тренерів і всіх, хто покладається на голос для ефективного спілкування і прийняття рішень. Крім того, клініцисти можуть віддалено і безперервно контролювати пацієнтів з порушеннями голосу протягом усього лікування.

У розробці взяли участь вчені-матеріалознавці, інженери-біомедики, оперні співаки та логопеди. Дослідження міждисциплінарної групи опубліковано в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

“Пристрій точно вимірює амплітуду і частоту мови і співу. Ці два параметри найбільш важливі для визначення загального навантаження на голосові зв’язки. Відстежувати їх в моменті і сукупності необхідно для управління здоровими моделями вокалізації”, – говорить Джон А. Роджерс з Північно-Західного університету, керівник команди з розробки пристрою

М’який, гнучкий пристрій розміром з поштову марку зручно прилягає до верхньої частини грудної клітки. Воно фіксує тонкі вібрації, пов’язані з розмовою і співом. Захоплені дані миттєво передаються через Bluetooth на смартфони або планшети користувачів. Вони можуть відстежувати голосову активність в режимі реального часу протягом дня і вимірювати, скільки сумарно часу людина використовує голос. Спеціальні алгоритми машинного навчання розрізняють мову і спів, що стане в нагоді професійним співакам.

У додатку користувачі зможуть встановити персональні вокальні пороги. Коли вони наблизяться до них, смартфон, смарт-годинник або інший пристрій попередить їх про це.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button