Наука

Новий метод друку органів працює в 10-50 разів швидше

Група дослідників розробила метод тривимірного друку – стереолітографія з гідрогелю, так вчені прискорили виготовлення органів в 10-50 разів. Технологія може прийти на допомогу людям, які стоять в черзі на донорські органи.

Вчені представили орган, на створення якого, при використанні традиційних методів друку, знадобилося б шість годин; проте вчені виготовили його за 19 хвилин. За словами інженерів Університету в Баффало, вони досягли такого прогресу через впровадження нової технології друку, яка може врятувати кілька десятків тисяч пацієнтів.

«Технологія, яку ми розробили, в 10-50 разів швидше промислового стандарту, і вона працює з великими зразками, які раніше було важко виготовити», – зазначає співавтор дослідження Руоган Чжао. Вони опублікували дослідження в журналі Advanced Healthcare Materials.

Основу методу складають гідрогелі, які використовують для створення підгузників, контактних лінз і матеріалів для тканинної інженерії. Останнє застосування особливо корисно в 3D-друку, і саме на нього команда дослідників витратила більшу частину своїх зусиль, оптимізуючи їх для швидкої і точної техніки 3D-друку.

«Наш метод дозволяє швидко друкувати гідрогелеві моделі сантиметрового розміру. Він значно знижує деформацію деталей і пошкодження клітин, викликані тривалим впливом навколишнього середовища, яке зазвичай спостерігається при використанні звичайних методів 3D-друку », – зазначає інший співавтор дослідження, Чи Чжоу.

Дослідники говорять, що цей метод особливо підходить для друку клітин з вбудованими мережами кровоносних судин – зароджується технологія, яка стане центральною частиною виробництва тканин і органів людини за допомогою 3D-друку.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button