Наука

Вчені виявили, що “ідеальні” пари формуються всього за 2 хвилини

Кажуть, що справжня любов виникає з першого погляду! Але нове дослідження показує, що на цей процес йде дві хвилини.

Image by Pexels from Pixabay

Дослідники з Ізраїлю вивчали потовиділення і фізичну активність чоловіків і жінок, які приходили на «швидкі побачення». Так вчені виявили, що у пар, які були зацікавлені один в одному в романтичному плані, швидкість потовиділення протягом двох хвилин приходила до одного показника. Це говорить про біологічну “синхронізацію”.

Зацікавлені пари також синхронізували свої фізичні рухи протягом усього побачення, наприклад, посміхалися, кивали і рухали руками і ногами в сторону один одного.

Робота проводилася фахівцями з Єврейського університету Єрусалиму. Автори відзначають, що процеси, які лежать в основі відбору партнера людини, вже давно цікавлять наукове співтовариство.

Класичні еволюційні теорії вибору партнера підкреслюють безпосередні і “статичні риси”, такі як форма обличчя, колір волосся і показники фертильності, наприклад, чоловіків залучають широкі стегна жінок. Однак ці показники не пояснюють, як проявляється початкове під час першої взаємодії. Тому вчені провели своє дослідження.

Для роботи експерти набрали 32 гетеросексуальних студенти – 16 чоловіків і 16 жінок, зацікавлених в романтичних відносинах. Експеримент проводився в трьох експериментальних серіях по 16 побачень, в яких чоловік і жінка зустрічалися протягом п’яти хвилин. В аналіз було включено в цілому 46 побачень.

Коли учасники зустрічалися і спілкувалися, їх електродермальна активність реєструвалася за допомогою смарт-браслетів Empatica E4.  Електродермальна активність належить до змін опору шкіри невеликому електричному струму, заснованому на активності потових залоз. Поведінкові рухи, такі як кивання, рух рукою, переставлення ніг, також були зафіксовані у кожного партнера під час побачень.

Після зустрічі кожна пара розповіла про романтичний інтерес і сексуальний потяг, які вони відчували один до одного. Дослідники виявили, що успішні побачення показали синхронізовану електродермальну активність протягом перших двох хвилин. Демонстрація одних і тих же поведінкових рухів протягом цілих п’яти хвилин була в значній мірі пов’язана з взаємним романтичним інтересом.

«Дослідження ясно показало, що, коли пари синхронізують свою фізіологію один з одним і адаптують свої поведінкові рухи до свого партнера під час побачення, вони відчувають романтичний потяг один до одного”, – підсумували автори.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button