Технології

У Китаї побудували вежу: вона зможе вловлювати сонячну енергію прямо з космосу (фото)

Сидяньський університет побудував в Сіані 75-метрову вежу, щоб вловлювати сонячну енергію з космосу з максимальною ефективністю. Про це розповіли представники вишу.

Вежа стала першою у світі системою перевірки сонячної енергії, яка здатна виконувати і тестувати всі етапи збору і передачі сонячної енергії з космосу. Ця наземна система, будівництво якої почалося ще в 2018 році, була розроблена для проведення досліджень в області «високоефективної концентрації світла і фотоелектричного перетворення, мікрохвильового перетворення, мікрохвильового випромінювання, а також оптимізації форми сигналу, Вимірювання і контролю наведення мікрохвильового променя, прийому і випрямлення мікрохвильового випромінювання».

Верхня частина конструкції вежі складається з безлічі підвішених тарілок, які діють як сурогатний супутник, фокусуючи сонячне світло, перетворюючи його в енергію і відправляючи його на Землю, де його збирає тарілка ректени.

Вишка для прийому енергії з космосу

Згідно з прес-релізом Сидяньского університету, експерти вже оцінили демонстрацію передачі енергії завдяки мікрохвиль на відстань 55 метрів.

Дослідницька група не має ілюзій: щоб збільшити відстань передачі від 55 м до 36 000 км (саме на такій відстані від Землі знаходяться супутники) з досить високою ефективністю, щоб зробити космічну сонячну енергію корисною, «буде потрібно послідовна боротьба декількох поколінь». Дійсно, сьогодні, якщо буде розгорнута космічна антена для передачі енергії, наземна решітка ректен, швидше за все, повинна мати ширину в кілька кілометрів, щоб отримати корисну кількість енергії.

Відзначимо, що, за деякими оцінками, сонячна панель, поміщена в космос, буде генерувати в 6-8 разів більше енергії, ніж та, що на Землі. Однак існує проблема повернення енергії на Землю, оскільки геосинхронна орбіта, на якій супутник знаходиться більш-менш прямо над однією точкою на Землі, розташована на висоті 36 000 км. Це майже в три рази більше ширини Землі і трохи далі, ніж може протягнути більшість подовжувачів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button