Технології

Водневий літак побив рекорд і набрав висоту 2 200 метрів (відео)

Перший політ воднево-електричного літака відбувся між двома комерційними аеропортами.

Штутгартський стартап водневої авіації H2Fly оголосив, що підняв літак HY4 на висоту 2 203 м і побив таким чином рекорд серед транспортних засобів такого типу. Політ був частиною демонстрації авіашоу AERO Friedrichshafen в Німеччині.

“Це видатне досягнення для H2Fly. Жоден інший пасажирський літак з водневим двигуном досі не літав між двома комерційними аеропортами. Ми також дуже раді тому, що встановили новий світовий рекорд, піднявшись на таку висоту на нашому літаку HY4. Ми хочемо подякувати нашим давнім партнерам: Аеропорт Штутгарта, Ульмський університет, дослідницький інститут в Штутгарті, аеропорт Фрідріхсхафена і виставку AERO Friedrichshafen за підтримку в нашій місії по перетворенню екологічних подорожей в реальність”, – зазначив професор Доктор Йозеф Калло, співзасновник і генеральний директор H2Fly.

За даними H2Fly, HY4 став першим у світі воднево-електричним пасажирським літаком, коли він вперше піднявся в повітря в 2016 році. Компанія завершила великий раунд фінансування у квітні 2021 року.

HY4 – чотиримісний літак, що працює на екологічному паливному елементі. Водень вступає в реакцію з киснем і перетворюється в електрику і воду. Таким чином, єдиним викидом є вода, яка нешкідлива в порівнянні з викидами вуглецю від традиційної авіації.

Засновники H2Fly вважають, що в майбутньому модифікований воднево-електричний літак зможе перевозити до 40 пасажирів на відстань 2 000 км.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button