Екологія

Танення арктичних льодів виливає в океан 14 000 тонн води в секунду

Нове дослідження показало, що танення льодовиків Арктики є найбільшим у світі фактором, що сприяє підвищенню рівня моря. В даний час темпи зростання з-за цього джерела складають близько 1 мм на рік.

Ці обсяги танення льодe значно перевершують антарктичні. Хоча в Антарктиді льоду набагато більше, через скупчення льодовиків на Алясці, в Канаді і Росії і величезного крижаного покриву Гренландії, Арктика, яка швидко нагрівається, на даний момент випереджає весь південний крижаний континент.

Однак найбільша проблема полягає в тому, що в обох крижаних регіонах втрати льоду одночасно прискорюються — це говорить про те, що ми можемо очікувати ще більш швидких темпів підвищення рівня моря в найближчі десятиліття.

За даними НАСА, рівень моря зараз зростає приблизно на 3 мм в рік. Це в основному обумовлене таненням Арктики, Антарктики і третім основним фактором, що океанська вода природним чином розширюється при нагріванні.

Нове дослідження присвячене втраті арктичного льоду з 1971 року. Дослідження було виконано шляхом об’єднання даних з супутників НАСА Gravity Recovery and Climate Experiment (GRACE) з прямими вимірами льоду в польових умовах, починаючи з 1971 року.

В цілому Арктика в даний час втрачає 447 мільярдів тонн льоду в рік, що становить близько 14 000 тонн води в секунду. Це відноситься до періоду між 2005 і 2015 роками. З 1986 по 2005 рік втрати оцінюються приблизно в 5000 тонн в секунду, тобто темпи танення збільшилися майже втричі.

Коефіцієнт втрат льоду в Антарктиці також потроївся всього за десять років, досягнувши 219 мільярдів тонн у рік з 2012 по 2017.

Якщо припустити, що ці цифри вірні, то виходить, що полярні регіони разом втрачають близько 666 мільярдів тонн льоду в рік, піднімаючи рівень моря майже на 2 мм в рік.

Щоб дати уявлення про масштаби арктичних льодових втрат, автор дослідження Джейсон Бокс розподілив їх серед населення Землі: «Якщо ви візьмете 7,7 мільярда людей на Землі і поділите сьогоднішні цифри, з 2005 по 2015 рік, то на кожного припаде по 160 літрів в день».

Кнопка «Наверх»