Екологія

Оксид заліза успішно впорався з очищенням підземних вод від важких металів

Вчені з Німеччини заявляють, що їх нова розробка на основі оксиду заліза успішно впоралася з очищенням підземних вод від важких металів. Тестування унікальної технології очищення проходило на трьох найбільш забруднених територіях.

Група фахівців з Університету Дуйсбург-Ессен в Німеччині розробила ефективний і відносно недорогий спосіб очищення підземних вод та ґрунту від важких металів. Раніше це також представлялося можливим, але процес був досить витратним і трудомістким. Очистити від важких металів, які вже просочилися в землю, такі як миш’як, хром, мідь, свинець і цинк, що в основному відбувається на територіях великих заводів і підприємств, а також прилеглих до них, учені вирішили за допомогою колоїдних наночастинок оксиду заліза.

Для запуску процесу очищення ґрунтових вод матеріал на основі оксиду заліза закачується в шари підземних водоносних порід, де утворює своєрідний бар’єр який служить в якості фільтра, утримуючого важкі метали. Цей метод, зі слів хіміків, дозволяє працювати навіть у важкодоступних місцевостях, а також на територіях діючих підприємств, не вимагаючи припинення виробництва. Крім того, нова технологія під час тестів успішно впоралася з очищенням підземних вод від важких металів на трьох сильно забруднених ділянках у Німеччині, Іспанії та Португалії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button