Поради

Технічний паспорт на будинок: навіщо потрібен документ та як його оформити

Не лише люди користуються паспортами. Об’єкти нерухомості також мають документи, де зазначають їхні технічні характеристики, план побудови та іншу важливу інформацію. Тому технічний паспорт на будинок стає обов’язковим документом для здійснення операцій з нерухомістю. Київське бюро технічної інвентаризації надає послуги з виготовлення техпаспорта на квартиру чи приватний будинок за короткий термін.

Що потрібно знати про технічний паспорт на об’єкт нерухомості

Техпаспорт на житловий об’єкт є важливим документом, який необхідно пред’являти під час здійснення угод з нерухомістю. Часто люди помилково вважають цей документ правовстановлюючим, проте це не так. Технічний паспорт не заміняє та не тотожний свідоцтву на право власності нерухомістю. Тобто техпаспорт можна умовно назвати збірником основної інформації про будинок. 

У документі вказується адреса об’єкта нерухомості, загальна площа, прізвища власників. Для приватних будинків включений не лише план дому, а й земельної ділянки. У техпаспорті зазначається статус кожного з приміщень (житлове, господарське тощо), тип опалення, водопостачання та інші показники. Тому під час проведення капітального ремонту потрібно зазначати зміни у цьому документі. 

Коли потрібно використовувати техпаспорт

Відповідно до українського законодавства технічний паспорт на нерухомість виготовляється за бажанням власника нерухомості. Проте є випадки, у яких потрібно виконати обов’язкову технічну інвентаризацію:

  • перед введенням нового об’єкту нерухомості в експлуатацію;
  • після проведення капітального ремонту чи реконструкції помешкання;
  • під час приватизації об’єкта нерухомості;
  • для переведення тимчасових (наприклад, дачних) будинків у житлові;
  • під час поділу майна, підписання нотаріальних угод тощо. 

Які документи потрібно подати для виготовлення техпаспорта на житло

Щоб отримати технічний паспорт на будинок, його власник може звернутися в державне БТІ та надати список документів:

  • паспорт громадянина України та ідентифікаційний номер;
  • документи на право власності нерухомістю та земельною ділянкою (якщо мова йде про приватний будинок у сільській місцевості);
  • проектна документація на квартиру чи будинок;
  • довідка про присвоєння поштової адреси об’єкта нерухомості. 

Перелік документів може змінюватися для різних користувачів залежно від певного випадку. Працівники БТІ проводять інвентаризацію об’єкта нерухомості, оглядають основні конструкції, перевіряють відповідність вказаних даних у документах з реальним станом нерухомості. 

Подати заявку на виготовлення техпаспорта може не лише власник нерухомості. Пакет документів приймають від особи, яка отримала право власності на спадщину, володіє землею, на якій розташовується будинок. Надавати документи можуть органи, що уповноважені розпоряджатися майном (садові, гаражні, житлово-будівельні кооперативи тощо). 

Як замовити виготовлення техпаспорта в компанії КБТІ

Якщо фізична особа не має можливості займатися походами до державних органів, може довірити виготовлення технічного паспорта на будинок компанії-посереднику. Фахівці Київського бюро технічної інвентаризації приймають заявки на виготовлення техпаспортів на нерухомість на сайті організації. Потрібно заповнити короткий запит, щоб зв’язатися з менеджером.  

Спеціалісти надають консультації в офісі та у телефонному режимі. На наступному етапі проводиться аналітика технічних параметрів нерухомості та збір потрібних документів. Працівники КБТІ самі передають папери у контролюючі органи та присилають технічний паспорт поштою (можна отримати в офісі). Середній термін виготовлення документа становить три дні. 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button