Ґаджети

Техніка Apple може діагностувати хворобу Альцгеймера

Вчені встановили, що техніка компанії Apple може допомагати діагностувати хворобу Альцгеймера. Гаджети здатні відстежити мінімальні зміни в когнітивних функціях людини, які вкрай складно помітити оточуючим.

Хвороба Альцгеймера є захворюванням, яке призводить до дегенеративних процесів у мозку, однак з її раннім діагностуванням є серйозні проблеми. На початку когнітивні функції людини знаходяться в нормі, а процес їх погіршення зовсім незначний, його неможливо помітити з боку. Наприклад, реакція може погіршитися на соту частку секунди, або швидкість набору тексту знизиться з 100 символів в хвилину до 99 і т. д.

Саме тому вчені провели дослідження і постаралися діагностувати хворобу Альцгеймера за допомогою техніки Apple. Для цього вони використовували iPhone, Apple Watch, iPad і пристрій моніторингу сну Beddit. За допомогою цих гаджетів дві групи людей проходили не тільки спеціалізовані тести, але і просто користувалися ними на власний розсуд. Перші з них вже мали початкові ознаки дегенеративних процесів мозку, а другі були здорові.

Виявилося, що при використанні техніки Apple хворі мали більш низьку швидкість набору, довше реагували на запитання, які найчастіше користувалися голосовими помічниками і довше використовували «розумні годинники». У майбутньому вчені планують вдосконалювати цей підхід для діагностики хвороби.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button