Ґаджети

Чи викликає радіація телефону рак мозку

Більше 20 років вчені відстежували здоров’я сотень тисяч людей по всій Великобританії. Виявилося, що ніякого зв’язку між використанням стільникових і раком головного мозку немає.

Image by R. ?? from Pixabay

Протягом десятиліть ведуться суперечки щодо безпеки мобільних телефонів. Особливу увагу було приділено потенційній здатності гаджетів підвищувати ризик розвитку раку головного мозку. Зрештою, люди ніколи раніше не розміщували такого роду радіочастотні випромінюючі пристрої так близько до нашого мозку.

Проведене в 2018 році в рамках національної токсикологічної програми уряду США дослідження показало свідчення того, що випромінювання стільникового телефону може викликати рак у тварин. Однак ці результати були суперечливими, і багато експертів стверджували, що експерименти, в яких щури піддавалися високим дозам радіації протягом тривалого періоду часу, жодним чином не були подібними до тих видів впливу, які люди отримують від використання мобільних телефонів.

Таким чином, гіпотетично можливо, що випромінювання стільникових телефонів викликає пухлини головного мозку, але чи дійсно це відбувається в реальному світі? Щоб відповісти на це питання, дослідники звернулися до великої кількості епідеміологічних даних, щоб визначити, чи зростають показники пухлин головного мозку серед загальної популяції.

У 2013 році група дослідників з Оксфордського університету опублікувала дослідження, в якому вивчалася кореляція між використанням стільникових телефонів і пухлинами головного мозку у 791 000 жінок. Ці дані були отримані в результаті масштабного проекту під назвою «Дослідження мільйона жінок». Він розпочався в середині 1990-х років і до 2001 року включав кожну четверту жінку у Великобританії, яка народилася між 1935 і 1950 роками. Всім учасникам кожні три-п’ять років розсилаються анкети для збору даних про спосіб життя і загальний стан здоров’я.

За період спостереження дослідники спостерігали, як у 3268 жінок, які брали участь у дослідженні, розвинулася пухлина головного мозку. Однак не було виявлено зв’язку між використанням стільникового телефону та частотою появи цієї хвороби. Крім того, не було виявлено зв’язку між щоденним використанням стільникового телефону та збільшенням випадків гліоми, невриноми слухового нерва, менінгіоми, пухлин гіпофіза або очей. Так що, користуйтеся на здоров’я.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button