Всесвіт

Телескоп “Джеймс Вебб” виявив водяну пару і хмари на гарячій екзопланеті (фото)

Дослідники проаналізували спектр світла, що проходить через атмосферу WASP-96 b, щоб визначити його склад. На екзопланеті виявили сліди водяної пари.

Зображення: Engine House

Космічний телескоп “Джеймс Вебб” зафіксував виразні сліди води, а також свідчення наявності хмар і димки в атмосфері, що оточує гарячу газову планету-гігант WASP-96 B.

Склад атмосфери вдалося визначити завдяки винятковій чуйності інструментів космічного телескопа, відзначають в Європейському космічному агентстві. У своїй роботі вчені використовували дані, отримані пристроєм для формування зображення в ближньому інфрачервоному діапазоні і спектрографом (NIRISS).

Спектр пропускання, отриманий в результаті одного спостереження за допомогою приладів NIRISS. Зображення: NASA, ESA, CSA, and STScI

Науковий прилад вимірював світло від системи WASP-96 протягом 6,4 години, поки планета переміщалася по зірці. В результаті була сформована крива блиску, що показує загальне затемнення зоряного світла під час проходження, і спектр пропускання, що показує зміну яскравості окремих довжин хвиль інфрачервоного світла в діапазоні від 0,6 до 2,8 мк.

Крива блиску підтвердила вже відомі властивості планети: розмір і орбіту WASP-96 b., а крім того, дослідження показало ознаки води і димки в атмосфері, а також існування хмар. Раніше вважалося, що їх не може бути на цій планеті.

Крива блиску при проходженні планети перед зіркою. Зображення: NASA, ESA, CSA, and STScI

WASP — 96b – це одна з більш ніж 5 тис.підтверджених екзопланет, виявлених в Чумацькому Шляху. Цей масивний газовий гігант розташований приблизно в 1 150 світлових роках від Землі. Його діаметр приблизно в 1,2 рази більше Юпітера, а маса становить приблизно половину газового гіганта Сонячної системи.

Відстань між WASP-96 b і її зіркою в дев’ять разів менше, ніж відстань між Меркурієм і Сонцем. Не дивно, що «рік» на цій планеті триває 3,5 земних дня, а температура перевищує 500 °С.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button